confessions

galahad

Yazar

  1. toplam entry 757
  2. takipçi 2
  3. puan 2421

bilgi günlük

Önceleri, kesinlikle bunu yapmam diyordum ama aynı sınıfta olduğum bir kıza aşık oldum.

Çok ikilemdeyim.
Onun da bana karşı boş olmadığını hissediyorum ama anlamanın tek yolu hisleri açıklamaktan geçiyor. Başka türlü kendi kendime platonik olacağım... Tabiki bunun da beraberinde getirdiği büyük riskler var.
Olumsuz durumda her gün yüz yüze gelmek, olumlu durumda hem derslere katkısı var hem de özel hayatında sevdiceğinle yakın olmak var.

Henüz böyle bir girişimiz olmadıysa, galahad kardeşiniz olarak önden kendimi kurban edip; böyle bir işe kalkışacağım. Şans dileyin.

virüs maskesi

Çok illet bir şey.

Ben ünide tiyatro eleştirmenliği okuyorum. Genellikle tüm dersler teorik olsa da bir tane dersimiz uygulamalı.

Bu ders, yaratıcı drama. Genel olarak adından da anlaşılacağı üzere yaratıcılık, dikkat ve koordinasyon üzerine farklı farklı rollere girdiğimiz oyunlar oynuyoruz. Bunlar bazen yorucu olabiliyor, bazen heyecanlı olabiliyor.
Ve şu an ki süreçte tüm bunları ağzımızda bir maskeyle yapmak zorundayız. Geçtiğimiz çarşamba günü sabah 9 derse giriş, akşam saat 5'te dersten çıktık ve sadece 1 saatlik öğle arasında maskeyi çıkartabildik. Aynı günün akşamı inanılmaz baş ağrısı çektim. Zaten anksiyetem var o da üzerine gelince krize girecektim.

Hocaya söylesek, maske takmadan giremezsin diyor. Gerekli yerlere maskenin bana yararından çok zararı var desek muhtemelen okula alınmayız. Ne yapacağımı bilmiyorum. Normal, herhangi bir hastalığı olmayan biri bile bizim derse maskeyle girdiğinde çok da sağlıklı çıkamaz.

İşin komik tarafı da şu, sadece ilk sınıflar uzaktan eğitim. İki, üç ve son sınıfta da uygulamalı dersler olmasına rağmen sadece biz okula geliyoruz. Ve haftanın beş günü maskeliyiz.

narcos mexico

İptal edildi diye kuşkularım vardı ama üçüncü sezonun geleceği, paylaşılan teaser eşliğinde doğrulandı. Muhtemelen ocak 2021 gibi başlayacaktır. Yine sabırsızlıkla bekliyoruz.

wuhan virüsü

Bizim dükkanda çalışan abi var. Bir iki hafta önce pozitif mi ne çıkmış. Karantinaya sokturdular. Bugün karantina süreci bitmiş. Sordum; ne yaptılar bu süreçte, ne yedin ne içtin.

Dediği şey şu, heralde kendini iyi hissetmediği için hastaneye kendisi gitmiş. Sonra şakkadanak pozitif çıkmış. Hastanede kalması gerekiyor mantık olarak ama eve yollamışlar. Tedavi olarak günde 17 tane hap aldığını söyledi. Yarım saat aralarla bu hapları gömmüş... şu an ben onun yalancısıyım. Gerçek mi değil mi bilemiyorum. Ama eğer doğruysa, bir günde bu kadar hapı içmek ileriye dönük problem yaratmaz mı ? Bence kesin olur. Sadece 1 tane ilaç kullanırken bile ben yan etkilerini hissediyorum. Zaten düzenli olarak kullandığım anksiyete ilacım var.

Sonuç olarak böyle bir süreç olduğunu söyledi. Şu an turp gibiyim ehehe diye de ekledi.

playstation 5

Resmi türkiye fiyatı açıklanmıştır. Buna göre ülkemizde bir adet playstation 5 almak isteyen vatandaşın, cebinden 8.299₺'yi çıkartması gerekmekte.

Yani yurtdışında 500 birim paraya alınan konsolu, sen yaşadığın ülkede 1100 dolara falan alıyorsun. İşte bunlar hep yükselişe geçmekten.

Ne diyelim. Bir avuç şanslı insanın ulaşabileceği konsoldur. Haramzadelerin, memleketi 18 yılda getirdiği noktayı da gözler önüne sermektedir.

Bu arada ülkemizde ve gelişmemiş orta doğu ülkelerinde, playstation 5 dijital sürümü satışa sunulmuyor. Normal kasaya göre aralarında 100 dolarlık bir fark var ama Sen orta doğulusun. Sana yok.

the boys

İlk iki bölümüyle aşırı beğendiğim, farklı bir yaklaşımı olan dizi. Aksiyonu ve kalitesi harika.

Daha önce de yazılmış ama dizi, Süper kahramanların görünmeyen ya da gösterilmeyen yüzünü anlatıyor. Ancak burada olayı sadece süper kahraman olarak görmemek lazım. Bu insanlar sizin gerçek hayatınızdaki siyasetçiler, ünlüler, patronlarınız ve hatta tanrılar bile olabilir. Yüzünüze yalan söyleyip, arkasında tonla bok püsür barındıran varlıklar... asıl sıkıntı ise onların yalan söylemesinde değil, karşısındaki insanların bu yalanlardan yana bir şikayeti olmaması.

Böyle düşününce, kurgu da olsa dizinin anlatmak istediğini çok daha iyi anlıyorum.

sacboy a big adventure

12 kasım tarihinde playstation 5 ve playstation 4 konsollarına çıkacak olan 3d platform oyunu.

Aslında bildiğimiz little big planet serisinin devam oyunu ama farklı bir isimle çıkış yapıyor. Ek olarak geliştirici stüdyosu sumo digital...

Media molecule ile tanıdığımız bu seriyi artık farklı bir stüdyo geliştirmekte. İyi mi kötü mü olacak göreceğiz.

Daha fazla bilgi için şu site okunabilir/izlenebilir
https://www.playstation.com/tr-tr/games/sackboy-a-big-adventure/

abzu

Epic mağazında ücretsiz olan oyundur. Eğer 15 ekim tarihine kadar kütüphanenize eklerseniz, kalıcı olarak sizin olacak.

Oyun stres atmalık, su altında geçen küçük bir yapım. Ben henüz oynamadım ama müzikleri falan güzel diyorlar.

green lantern

Dizisi duyurulmuştur. Hbo max üzerinden yayınlanacak ve 10 bölümden oluşacak. Önümüzdeki sene yapımına başlanacakmış. Oyuncu kadrosu belli değil sanırım.

the boys

Dün yayınlanan bölümüyle, ikinci sezonu için final yapmış. Üçüncü sezon hazırlıklarına da başlamışlar...

Uzun süredir beklettiğim bir diziydi. Amazon prime sayesinde kısa süre içinde başlayacağım.

playstation 5

Playstation 4 oyunlarının %99'dan fazlasını çalıştıracakmış. Aşağı yukarı 4000 civarı ps4 oyunu olduğunu düşünürsek, güzel sayı.

Ama çıkış gününde bunların hangisi olacak, orasını söylemediler tabi. Muhtemelen bilinen oyunlar ilk günden desteklenir. Diğerleri aşamalarla gelir.

Maalesef ps1, ps2, ps3 oyunları geri uyumluluğua dahil değilmiş. Hadi ps1 ve ps2 anladım da en azından bazı ps3 oyunları olsaydı... Oradaki kütüphane inanılmaz geniş ve kaliteliydi.

betaal

Bu yıl çıkmış hint yapımı zombi/korku dizisi. Sadece dört bölümden oluşuyor. Tüm bölümleri toplasanız 2 / 2.5 saatlik bir film çıkar ama kimse bu kadar süreye tek seferde katlanamayacağı için dizi yapmışlar.

Zombi ya da benzer fantastik işleri seven biri olarak, çok da izlenesi bir dizi olduğunu söyleyemeyeceğim. Hint kültürüyle harmanlanması ayrı bir gerilim havası katmış ama keşke biraz daha üzerine gidilebilseymiş. Belki standart zombi temasından farkı olurdu. İlk bölüm güzel girilse de sonrasında klişeye bağlıyor.

Güzel yanlarından biri bazı gerilim sahnelerini iyi kurtarmışlar. Dar mekanda geçen sahnelerde hafiften nefesimi tuttuğum oldu.

Uzun lafın kısası, boş vaktiniz varsa, bu tarz yapımlardan da hoşlanıyorsanız gideri var.

need for speed hot pursuit

Tekrar elden geçirilen 'remastered' sürümü ps4, xbox one ve pc için 6 kasım 2020 tarihinde çıkacak.

Nfs oyunlarını pek sevmem. En son 2013 yılında çıkan rüvals'ı oynamıştım. O da fena değildi. Onun üzerine de 4-5 tane nfs oyunu çıktı ama ruhsuz, boş oyunlar.

Eski oyunları, yeniymiş gibi ısıtıp tekrar satılmasını sevmiyorum ama yapacak bir şey de yok.

playstation 5

Diskli sürümün fiyatı $499.99 / €499,99 / £449.99
dijital sürümün fiyatı $399.99 / €399,99 / £359.99

Henüz türkiye fiyatı açıklanmadı. Mümkünse açıklanmasın.

Konsolun çıkışıyla birlikte piyasaya çıkacak olan, Birinci parti exclusive oyunlar:

demon's souls remake
spider-man miles and morales
Sacboy a big adventure
Astro's playroom
Destruction AllStars

Kişisel yorum;
Ps4 en az bir iki sene daha giderdi. Gereksiz bir nesil atlayışı.

fenerbahçe

Transferde Fenerbahçe...

Samatta
Tisserand
Nazım Sangare
Lemos
Mert Hakan Yandaş
İsmail Yüksek
Sinan Gümüş
Cisse
Thiam
Barış Sungur
Jose Sosa
Novak
Gökhan Gönül
Valencia
Caner Erkin
Kemal Ademi
Perotti
Pelkas

Ben fifa kariyer modunda oynarken bile bu kadar hızlı, analiz yapmadan transfer yapmıyorum. Takımı bildiğiniz aşure kıvamında bir şeye çevirmişler.
0 /