okul tuvaletinde sigara icerken yakalanmak

carpediem
okulda sigara icmek goze alinmissa cok dogal karsilanmasi gereken durum. nobetci ogretmenler tenefuste iki uc defa gelirler zaten tuvalete. arkadasinin "gel disarida icelim, bak baskin yapiyorlar." israrlarina "yaw bisi olmazz bea!.." seklinde karsilik veren kisiye mustehaktir. ogretmen sinsi sinsi girer tuvalete. karsilikli muhabbet ederek sigara icen kisileri yakalar. ogrenciler donar kalir, sigaralar bas hizlarinda. kimisi dumani uflemeyi unutur, elindeki sigarayi hala ogretmenin gozune sokacakmis gibi tutabilir de ayni zamanda. tuvaletten cikilir. cok onceden uyariyi yapan kisi digerinin agzina sicar ve konu kapanir. ama bu yakalanma vakasi sigara icmeyi engellemez, sadece ogrenciye yakalanmama konusunda tecrube kazandirir. bundan sonra daha temkinli davranacaktir.

erdoğan tezic

independence
galatasaray lisesi eski muduru.fransa’nin en yuksek ni$anlarindan biri olan commandeur nişanını sozde ermeni soykiriminin henuz kanunla$masa bile fransa parlementosu tarafindan kabul edilmesi sonucunda bir nevi "alin ni$aninizi gotunuze sokun" diyebilen aslan parcasi.commandeur nişanını turkiye’de sadece kendisinde bulunmaktaydi ve fransa cumhurba$kani tarafindan bizzat verilmi$ti.

bilge

ilean
bilgili, ahlâkli, olgun ve ornek kisi... bilimsel bilgiyi bilen anlamindaki bilgin deyiminden farkli bir anlam tasir. bu fark, osmanlicada da birinciye hakim ve ikinciye âlim denilmekle belirtilmistir. bir bilgin, uzmanca bilgililigi disinda, ornek bir kisi olmayabilir. ama bilge her halde ornek bir kisidir. bilge, tarihsel bir kisidir ve ozellikle ilkcagda gecerli bir tip olmustur.

luzhniki stadı

mad
avrupa’nın en büyük ve en güzel stadyumlarından biri, rusya’da da en önemli sportif yatırımdır.

1983 yılında açılan stadyum her türlü olimpik turnuvalara açıktır. uefa şampiyonlar ligi 2007-08 finaline ev sahipliği yapması kararlaştırılmıştır. beşiktaş ve galatasaray bu stada spartak moskova ile maç yapmak için geldiler ve ikisi de galibiyetle sahadan ayrıldılar. bu statta günümüzde hala baş gösteren önemli bir trafik sorunu vardır ve hala yaklaşık 20.000 tane araç her maç günü büyük bir sıkışıklık yaratmaktadır.

cia den işkence itirafi

elma sekeriiii
"olsun, onlar 12 eylül ekibinin o güzel marifetlerine ta$ çıkartamazlar" diye beni derin dü$üncelere gark ettiren ba$lık.

adamların yaptıkları po$et gecirmek ve insanlara boguluyormu$ hissiyatını tattırmaktır... oysaki 12 eylül ekibi insanları coca cola $i$esine oturtarak, cinsel organlarına elektrik verip insanları çıldırtma noktasına getirip, tutukluları yere yatırıp ayak tabanlarının, sopanın çarpma etkisinden dolayı patlayıp kan revan içinde kalıncaya kadar onlara i$kence etmeleri söz konusu iken cia’in yaptıkları pek de bu örnegin yanında güçlü duramıyor ne yazık ki... hele ki tutukluların her gün sil ba$tan bunları ya$amaları insanlık dramıdır.

insanları boylarından daha küçük hücrelere kapatmaları, günlerce
pis sular içinde yatırarak yaralarının enfeksiyon kapmasına; oldukları yerde ölmelerine seyirci kalmaları amerikan gizli te$kilatının yaptıklarıyla pek de uyumkar özellikler ta$ır aslında.

i$kence görenler psikolojik açıdan yıkılır ve bir daha da kolay kolay düzelemezler.güvercin ürkekliginde olurlar, en ufak bir sese bile korkarlar. öyle yıkarlar insanı i$te.

i$kence nerde olursa olsun,ne $ekilde olursa olsun bir insanlık suçudur. i$kenceci zihniyet en az hitler kadar despot cani ve bagı$lanamazdır.

cia böyke bir itirafı yaparak aslında amerikanın ne kadar küçük oldugunu, her ba$langıcın bir biti$i oldugunu gözler önüne sermi$tir.

osmanlı imparatorlugu 3 kıtaya yayılmı$ tam 600 yıllık bir efsaneydi, kim bilebilirdi ki bu ülkenin bir anda toz duman altında kalacagını;2-3 devletin müdahalesiyle ayagının kaydırılacagını... kim bilebilirdi ki?

seni de bekliyoruz amerika, seni de!!!

2eynp

chatter
ismi kadar nickinin de sempatik oldugunu düşündügüm sözlükdaşım.umarım kendiside en az ismi kadar sempatiktir.

not:vurun anasını satim.düşene bi tekmede siz vurun.ne var sanki iki çift güzel laf etsek.

2. not: bokunu çıkarmasanız diyorum.gerçek degil korkmayın yemedim kızı.esprisine söyledim.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol