omicron

independence
Dünyayı yeniden endiselere surukleyen covid varyasyonu. kafami nereye cevirsem bu varyasyonun haberleri var. bulasiligi falan cok daha fazlaymis sanirim. henuz ulkemizde rastlanmamis ama yunanistan'a kadar gelmis. yakindir bize de gelmesi.

2 aralık 2021 lütfi elvan'ın istifa etmesi

independence
hazine ve maliye bakani lütfi elvan görevden affını istedi ve cumhurbaskani da bu talebi kabul ederek yerine lütfi elvan'ın yardımcısı Nureddin Nebati'yi atadı.

uzun zamandan beri zaten konusuluyordu elvan'ın ya gorevden alinacagi yahut istifa edecegi. bu arada artik insanlar onurlu bir sekilde istifa da edemez oldular. ancak gorevlerinden affını isteyebiliyorlar. yazık güzelim ülkeme.

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/lutfi-elvan-istifa-etti-6802472/

üç kuruş

independence
dizi son derece guzel gidiyor ve fakat aklima takilan şey şu.

irfan yani seri katilimiz kekemeyken, yani bir cumleyi 1 dakikada kekeleyerek ancak kurabilirken, 5. bölüm itibari ile nasil oldu da zeki müren'den hallice akici bir türkçeye , akici bir konusma diline sahip oluverdi.

bunu anlamadim ben.

bu arada irfan karakterini canlandiran diren polatoğulları ile kartal karakterini canlandiran Uraz Kaygılaroğlu resmen oyunculukta çığır açmışlar.

leyla karakterini canlandiran Aslıhan Malbora ise çok çok guzel.

1 aralık 2021 melih gökçek cnn türk yayını

independence
melih gökçek dün aksam ahmet hakan'ın tarafsız bölge isimli programında canlı yayın konuğuydu. öncelikle melih gökçek'in vasfı nedir ki cnn türk bu kişiye 2 saatten daha fazla canlı yayın imkanı sunuyor. adam fetö'ye ankara'yı fersah fersah satmış bir adam bülent arınç'ın tanımı ile.

neyse, gökçek programa dahil oldu ve 2 saati aşkın süre bahsettiği yegane şey mansur yavaş'ın çapsızlığıydı. başta ahmet hakan olmak üzere cnn türk bu söylemlerin ve bu iftiraların hepsine önayak oldu, fırsat sağladı.

ayni ahmet hakan ve cnn türk mansur başkan'a da bu fırsatı sağlamazsa yayın hayatındaki en büyük skandallardan birine imza atmış olacaktır.

ha öte yandan mansur başkana böyle bir teklif götürülse yemin ederim ki muattap alıp kabul edeceğine zerre ihtimal vermem.

program suradan izlenebilir;

ali babacan

independence
ben bu adamin ekonomiden anladigina gercekten inaniyorum.

gecen gunlerde teke tek programina konuk oldu, altaylı'nın sordugu her soruya tamami ile ekonomik literatürde cevaplar verdi ve teklemedi. diğerleri gibi topu taça atmaksizin yanitlar verdi.

evet seçimlerde cumhurbaskani falan olabilmesi hemen hemen hic mumkun gozukmuyor, kendisinin de kabul ettiği üzere secmeninin en az yarisi daha deva partisinden haberdar degil yahut haberdar ama partinin liderinin ali babacan oldugundan haberdar degil. yine de ilk hukumette maliye bakanligi teklifinin goturulmesini cidden cok isterim ülkem adina. ekonomiden daha iyi anlayan birisi şu siralar pek yok sanirim.

programi suradan izleyebilirsiniz;

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol