confessions

meekma

Yazar

  1. toplam entry 517
  2. takipçi 8
  3. puan 3602

virüs maskesi

Kaliforniya İş sağlığı ve güvenliği yönetmeliklerinden alıntı yapayım aşağıya. Bunların Türkçe muadilleri de vardır ama internet üzerinde bulamadım. Siz bulursanız paylaşın mutlaka.

Temel bir bilgi vereyim; hatırlayanınız olacaktır zaten, standart atmosferdeki oksijen oranı %21'dir.


"Oxygen deficient atmosphere means an atmosphere with an oxygen content below 19.5% by volume."

"oxygen-deficient atmospheres shall be considered IDLH."

"IDLH : Immediately dangerous to life or health."

Özetle; oksijen yüzdesi 19.5'in altında olan çalışma ortamlarını yetersiz oksijen içeren atmosfer olarak sınıflandırıyor, yani Oksijen yüzdesi 1.5 puan düştüğü anda tehlike başlıyor diyor.

https://www.dir.ca.gov/title8/5144.html


Tehlike dediği nedir pekiDikkat edin Yukarıdaki tablodaki veriler oturur/dinlenir durumdaki insanlar için derlenmiş, Aktif çalışan insanlar için değil.


Oksijen yüzdesi 15-19 aralığında olduğunda

düşünce ve dikkat bozulmaya başlar.
Soluk alış verişi ve nabız artar,
hafif koordinasyon kaybı,
eforlu çalışmada çabuk yorulma
Zihinsel ve fiziksel güçte fark edilmeyen bir azalmaOksijen yüzdesi 12-15 aralığında olduğunda

Muhakeme kaybı
koordinasyon kaybı
Eforlu çalışmada anormal bitkinlik
Duygusal durumda bozulmaOksijen yüzdesi 10-12 aralığında olduğunda

koordinasyon ve muhakeme becelerinin büyük ölçüde yitirilmesi
solunum bozulması ve buna bağlı potansiyel kalp hasarı tehlikesi
birkaç dakika içinde bayılma riski
mide bulantısı kusmaOksijen yüzdesi 10'un altında olduğunda

Olduğu yere yığılma. Baygınlık
Tam bilinç kaybı
Kasılma
Ölüm

https://www.airproducts.com/~/media/Files/PDF/company/safetygram-17.pdf

Bir de genel kural söyleyeyim, geçici rahatsızlıklara neden olan etkilere uzun süreli maruz kaldığınızda kalıcı hasarlar oluşur. Yani geçici etki denen şeylerin çoğu uzun vadede kalıcı hasara dönüşür. Örnek vermek gerekirse; çalıştığı zaman kulağınızı çınlatacak kadar gürültülü bir makineyi uzun süre çalıştırırsanız kulak çınlamasıyla kalmaz sağır olursunuz. iş sağlığı eğitimleri filan almışsanız zaten benzer ifadeleri duymuşsunuzdur. Dolayısıyla yukarıda açıklanan zihinsel fonksiyonlar ve kalp üzerindeki etkiler zamanla kalıcı hasarlara dönüşecektir.


Durum buyken insanlara sağlık adı altında zorla maske taktırmak gibi bir zalimlik nasıl yapılıyor, Televizyona çıkan onca bilimadamından bir tanesi bile bu saçmalığa nasıl itiraz etmiyor anlayamıyorum.

Hepsi mi sözde bilim insanı bunların. Aralarında bir tanesi yok mu papağan gibi ezbere maske takın demeden önce uzun süreli maske kullanımıyla ilgili yapılmış onlarca çalışmaya yüzlerce belgeye baksın. Bu nasıl iştir? Bu nasıl bir şarlatanlıktır? bu nasıl bir ahlaksızlıktır?

yukarıdakilerin ötesinde kendi ağzınızdaki bir diş çürüğünden kendi akciğerinize gönderebileceğiniz bir streptokok enfeksiyonu riski var, bağışıklık sisteminin tamamen iflas etme riski var.. Kalıcı psikolojik bozukluklara yol açma riski var.

kendi ağızlarıyla demedi mi bu insanlar maskeler bir işe yaramaz diye..
(bkz:#1163555)

Daha önce de yazdım, yine yazayım, yazılmamış olmasın, insanlara hele de aktif çalışan insanlara zorla maske taktırmak insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur.

dilerim bu saçmalık insanlar ciddi zararlar görmeye başlamadan önce biter.

2020'nin sıradaki saçmalığı

nasa filmcilik ve animasyonculuk a.ş. tarafından yapılan uyarılara bakılırsa göktaşı gibi gözüküyor.

ama tabi tek başına göktaşı yeterince absürd değil.

göktaşı tam trump'un dublörünün kafasına düşse sonra da yerden zıplayıp melanya'nın hamcuğuna filan girse ancak 2020'nin hakkı olan zırvalığı yaşatabilir bize.

yeri gelmişken not düşelim özellikle geceleyin gökyüzünde bir göktaşı düşüşü mevcut teknolojilerle simüle edilebilir. çarpma noktası olduğu iddia edilen yerde bir moab filan patlatılsa ve televizyonlarda gösterilse kimse de aradaki farkı anlayamaz.

korona manyaklıkları

koronya işi başladığından beri güleyim mi ağlayayım mı bilemediğim tuhaf hareketler, bir takım şeyler filan.

sarılma aparatı.. müge anlı stayla


bu kadar korkuyorsan sarılma ablacım mecbur değilsin.

bilemiyorum ben dostlar.. sanki gerçeklik boyut değiştirmiş gibi geliyor.. bu komikti salakçaydı ne zaman normal oldu.

amerika birleşik devletleri'nde çıkan olaylar

istedikleri kaosu çıkartabileceklerine inanırlarsa sonuna kadar götürürler ve amerika'da sıkıyönetim ilan edilir. amerika'da sıkıyönetim ilan edildiğinde de teknik olarak olarak dünyanın geri kalanında da sıkıyönetim ilan edilmesinin önünde bir engel kalmaz.

belki bir ihtimal putin ve jinping "hayır. insanların temel hak ve özgürlükleri ellerinden alınamaz" filan deyip bu gidişa..... assdsdfsdfsdf


dalga geçiyorum...

gösteriler erken biterse de bu sefer yine koronya siksiğine dönerler.. ayyy bak göstericilerin salyaları birbirine değdi hastalık şeyoldu filan muhabbetleri yeniden başlar. klasik medya orospuları ve koronyo siksikçisi profesörler ekranları doldurur, akşamları kuru kuru rakam okumalı korku pornosu kaldığı yerden devam eder..

böyle oldu değil mi şimdiye kadar.. birileri çıktı televizyona 500 gişi gorona gaptı, 1000 gişi gaptı, 300 gişi şeyoldu filan dediler ama detaylı bilgi filan verilmedi.. kimdir bunlar, yaşları, sağlık geçmişleri, hangi tedaviler uygulandı filan en ufak bir detay yok.. bunun adı da "bilim" oldu... yersen..

diyeceksin ki hadi amerika'da isyan oldu ondan hastalık şoooldu bizim suçumuz ne peki? bizim suçumuz da "erken normalleşme" olur o durumda.. iblisin aklı o kadar da çalışıyordur herhalde.

özeti: şimdilik dua etmekten başka bir yolumuz yok. başka zaman da yok da .. şimdi hiç yok.

mehmet çilingiroğlu

papyonlugiller familyasından bir televizyon şöhreti. geçtiğimiz iki ay içinde kendisi televizyonlarda bol bol korona siksikçiliği yaptı.

Profesör olduğunu iddia ediyor. henüz yalancıyı sikme teknolojisini geliştiremedik ama yalanı her türlü ...

bu profesörlük işini neresinden çıkartıyor bilmiyorum ama kendisinin adının resmi olarak geçtiği tek yer arkansas üniversitesi websitesi

https://intmedicine.uams.edu/divisions/card/faculty/mehmet-cilingiroglu-md/

orada unvanı olarak m.d. gözüküyor.. doktor.. düz doktor .. o kadar.. profesör filan yok. ben açıkçası bu kadarına bile şaşırdım. yani en azından tıp fakültesi bitirmiş. tebrik ediyorum.

bizim milletimizde bir unvan fetişizmi olduğu için kendisini televizyonlarda profesör olarak sunmakta bir sakınca görmediğini düşünüyorum.

bir de söylemesi ayıptır, biraz da tuhaf bir arkadaşımız.

canlı yayında sinir krizi geçirip yayını terk ediyor


koç üniversitesi beni kovdu bilmem ne diye mızırdarken


trilyonlarca insanı öldürecek pandeğmi şeysi sırasında tutup zeybek oynamalar filansöylemeye gerek var mı bilmiyorum kendisi tak ayşe tak, ayşe maske tak, sosyal ol ama mesafeli ol korosunda şarkıcı..

bilemiyorum güzel dostlar.. ben birilerini ciddiye alacaksam önce akıl sağlığına bakıyorum. malesef bu arkadaşımız da bana biraz dengesiz gözüküyor.

benden uzak olsun.

isveç

maske yok, sosyal mesafe yok, stres yok, batan esnaf yok, işsiz kalan yok..

mutluluk varhttps://www.businessinsider.com/sweden-why-people-are-happy-with-no-lockdown-coronavirus-plan-2020-5
çektiğimiz bütün bu çile geceleri televizyonları işgal eden profesör unvanlı koronyo siksikçileri yüzünden oldu biliyorsunuz değil mi?

biz maske takalım.. ağzımızdan çıkan pis havayı soluyup duralım, gece gündüz stres yaşayalım, işsiz kalalım, depresyona girelim, 5 saniyede bir kendimizi dezenfektana bulayalım.. başka türlü nasıl gelecek ikinci dalga...

amerika birleşik devletleri'nde çıkan olaylar

antifa denen soros itleri yıkın dökün diye para veriyorpolis mahalleleri basıp evinde duran insanlara ateş açıyorbirileri göstericiler fırlatsın diye sağa sola taş tuğla istifliyor


seattle polisi zebaniler gibi insanları dövüyor


bunun adı planlı programlı kaostur.

ekşi sözlükte baktım baya amerika yıkılınca florida bize kalacak filan zanneden tipler var.

yıkılmak istenen şey amerika birleşik devletleri değil amerikan halkı. amerikan hükümetini biraz olsun frenleyebilen tek güç.

amerikan halkını devirdikleri anda miami'de yazlık sahibi mi oluyorsun yoksa dünyanın geri kalanında tüm herkesin götüne copu sokup ağızlarından mı çıkartıyorlar hep beraber görürüz.

dilek akçabelen

bir hemşire

dün ölmüştü
"Bebeği sezaryenle alınmıştı: Koronavirüse yakalanan Dilek hemşireden acı haber
Koronovirüse yakalanan ve 34 haftalık bebeği sezaryanla alınan hemşire Dilek Akçabelen hayatını kaybetti. "

https://www.gercekgundem.com/guncel/185246/bebegi-sezaryenle-alinmisti-koronaviruse-yakalanan-dilek-hemsireden-aci-haber

bugün ölmemiş
"Fahrettin Koca'dan Dilek hemşire hakkında açıklama: Hayatla bağını her şeye rağmen koruyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hemşire Dilek Akçabalen'in durumunun ciddi olduğunu açıkladı. "

https://www.gercekgundem.com/guncel/185360/fahrettin-kocadan-dilek-hemsire-hakkinda-aciklama-hayatla-bagini-her-seye-ragmen-koruyor

korona virüsüne yakalandı gibi haberler yapılıyor ama haberde geçen cümle şu

"İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım ve ameliyathane hemşiresi olarak görev yapan Dilek Akçabelen, koronavirüs salgını başladığında 34 haftalık hamileydi ve doğum iznine ayrılmıştı. "

"kahraman sağlık çalışanı koronyolar virüzler" filan gibi boş höykürmelerin konusu olan bir hemşire kardeşimiz.

izin tarihini yazsalardı belki daha net anlayabilirdik durumu ama medyada yazana ne kadar güvenebiliriz o da ayrı bir mesele tabi. birilerinin psikolojik operasyonunda malzeme olarak kullanılıyor gibi görünüyor.

toz duman yatışınca belli olur her şey.

gerçekten böyle bir kişi hastanedeyse kendisine acil şifalar diliyorum.

tmmob

ne işe yaradığı pek belli olmayan meslek örgütlenmelerinden biri.

alakasız bir konu ama bu konuyla ilgili yaptıkları açıklamadan bir cümle

"Covid 19, Corona, virüs salgın sürecinde net olarak görülmüştür ki insanlar her türlü ihtiyacını erteleyip öteleyebilirken beslenme ve gıda ihtiyaçlarından vazgeçememişlerdir."

kaynak maynak
https://odatv4.com/suc-isliyorlar-30052029.html

vatandaş beslenme ihtiyaçlarından vazgeçememiş... vay amk! bu nasıl bir gözlem yeteneğidir.

ayrıca tek başına kovink yazmak yetmemiş bu aşırı bilimsel arkadaşlara "Covid 19, Corona, virüs salgın sürecinde".. dört tane şey yazmışlar her ihtimale karşı.

bilemiyorum ya.. bence bu kadar zeki olmak yasaklanmalı.

ay

evrelerinin güneşe göre pozisyonu nedeniyle oluştuğu iddia edilen şey.

hemen bir resim fışkırtalım

http://www.astronomy.ohio-state.edu/~pogge/Ast161/Unit2/Images/moonphase.gif

kaynak
http://www.astronomy.ohio-state.edu/~pogge/Ast161/Unit2/phases.html

bir de video şeedelim bu "iddiayı" gösteren


iddia diyorum çünkü bugün yani 31 Mayıs 2020 itibarıyla siz de bu "iddiayı" test edebilirsiniz. iddia edilen şey ya gerçektir ya da palavradır. kendi gözünüzle görebilirsiniz. Bugün diyorum ama yarın da olur. güneş ve ay'ın birlikte gökte olduğu başka zaman da olur.

bugün öğleden sonra saat 4 - 5 filan gibi yüzünüzü doğuya dönün. doğuda yükselen ay'ı göreceksiniz. aşağıdaki resimde gösterildiği şekildeeğer "iddia" doğruysa güneşin doğuda, ay'ın yukarısında olması gerekir. resimdeki gibi. çünkü neden? çünkü iddia gereği..

oysa güneşin arkanızda batmaya doğru yaklaştığını göreceksiniz. kendiniz de test edin.

dünya görmeyi bilenler için gerçeklerle dolu bir yer.

tanımı da düzeltelim; evreleriyle güneşin konumu arasında hiçbir alaka olmayan şey.

ajan provokatör

genellikle polis olurlar. gösterilerde filan göstericilerin arasına karışırlar. amaçları barışçıl gösterileri şiddet olaylarına dönüştürmektir. kan dökülsün isteyen efendilerin maşalarıdırlar. bu tanım itibarıyla da allah'tan korkusu kalmamış, ahlaksız, namussuz, güvenilmez insanlardır.

göstericiler için tuğla bırakmayı bile unutmamışlar efendilerinin piçleri

virüs maskesi

Medya fahişelerimiz uzun süreli maske takmanın çok da bir zararı olmadığını anlatıyor..

https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-coronavirus-mask-hypercapni/partly-false-claim-continually-wearing-a-mask-causes-hypercapnia-idUSKBN22H2H1

Efenim goble teoricilerinin böyle bir iddiası varmış uzun süre maske takınca baş dönmesi, halsizlik, baş ağrısı, nefes darlığı, hafif bilinç kaybı, kasılmalar, spazmlar, tam bilinç kaybı, koma gibi etkileri oluyormuş ayrıca koah ve uyku apnesi gibi bazı sağlık sorunları hiperkapni ve asidoz gelişimine yol açabiliyormuş, böbreklerin amına koyabiliyormuş...


ama bunlar heep yalanmış.. cdc bakmış sadece biraz baş ağrısı olabilirmiş.. gerisi çok muhtemel değilmiş, maske takmak çok şifalıymış...

neyse kafa bulmak için bile medya denen pisliğe bu kadar temas ettiğim yeter.

ikinci dalga ikinci dalga diye mızırdandıkları şeyin nereden geleceğini anladınız di mi?

minnesota

Özellikle Kameralar önünde sergilenen Planlı programlı polis vahşetiyle 2 gündür kaosa sürüklenmeye çalışılan abd eyaleti.

"biraderler" iş başında


edit..

iddia doğruysa "birader" şahsın kimliği belli olmuş. St. Paul emniyetinde çalışan Jacob pedersen adında bir polis memuru... Eski karısı tarafından teşhis edilmiş.
https://globintel.com/usa/jacob-pederson-st-paul-police-bio-wiki-age-ex-wife-idd-as-vandalizer-in-the-autozone

Şu resimdeki arkadaşların herhangi bir yetkiye sahip olduğu bir yerde güvende olamazsınız.

profesör

koronya siksiği sırasında gördüğümüz üzere artık dünya üzerinde objektif bir bilim kalmamış durumda. doşenttir pırofesördür bu insanların tamamına yakını sistemin götünü ve daşşaklarını güzel yaladıkları için unvanlar bahşedilmiş şarlatanlardan, cahillerden, aptallardan ve düpedüz yalancılardan ibaret. hemen hepsi birilerinin kucağında, hemen hepsi birilerine göbeklerinden bağlı. hemen hepsi satılmış.

faşizm

virüs siksiğiyle nasıl bir cehenneme sürüklediğinizi görün


medyada gördüklerinize neden inandığınızı tekrar tekrar sorgulayın güzel dostlar çünkü medya namlusu size dönmüş bir silahtır.


Edit: internette bu olayın kasti olduğuna dair iddialar geziyor. Kasti derken elbette kasti de yani tüm bu olayın planlı programlı bir cinayet olduğu konuşuluyor. ABD'deki ırklar arası gerilimi kaşımak, Yani korona yalanında en başından beri istedikleri şiddet ortamını tetiklemek için. Bu olay üzerinden bir ayaklanma başlatıp toplum düzenini sağlama goygoyuyla amerikan halkının tepesine çökebilirler. Bu neden önemli? Çünkü Amerikan halkı dünyanın en büyük silahlı gücüdür. Onları devirirlerse diğer tüm ülkeleri sıraya dizerler.

Bu kadar alçakça bir şey yapılabilir mi?

Aşağıdaki resimde gördüğünüz arkadaşlar bundan daha rezilce şeyleri yapabilecek kapasitededir. Gören görmüştür görülmesi gerekeni.

polisin kuryeye hakaret edip tokat atması

eskiden kameralı telefonlar yoktu - mesela 2018'de filan akıllı telefon yoktu - şimdi var, o yüzden bu görüntüler daha çok karşımıza çıkıyor.. yoksa bu tip görüntülerin daha sık yayınlanmaya başlamasının altında nasıl bir gerekçe olabilir?

mesela havuç - sopa denkleminde sopa aşamasına geçilmek üzere olabilir de, itaat etmeye gönüllü olmayacakları yıldırmak için bir önizleme yaptırılıyor olabilir mi?

(bkz:#1162076)

olamaz tabi.. mimkin değil..

nasıl gidiyor karantina psikolojileri? efendilerimiz istediklerini almaya başladı mı? önümüzdeki iki hafta gritik mi? ikinci dalga gelecek değil mi? o maske takma sevdalıları birkaç ay sonra sinek gibi düşmeye başlayacak onu da biliyorsunuz değil mi?

- dahıyollar deeğ mi maskelerini?
- dahıyorlar hitlerim
- guzeeel . guzeell..
0 /