confessions

meekma

Yazar

  1. toplam entry 424
  2. takipçi 6
  3. puan 3098

donald trump

uzun boylu şaklabanı siktiret, güdüğü gör.. mikrofona konuşan dalyarak var ya o işte.
adı anthony fauci... koronya siksiğinde tüm dünya ekonomisini çökertme şeklindeki muhteşem çözümü dayatan satanistlerden birisi.

"If one assumes that the number of asymptomatic or minimally symptomatic cases is several times as high as the number of reported cases, the case fatality rate may be considerably less than 1%. This suggests that the overall clinical consequences of Covid-19 may ultimately be more akin to those of a severe seasonal influenza (which has a case fatality rate of approximately 0.1%) or a pandemic influenza (similar to those in 1957 and 1968) rather than a disease similar to SARS or MERS, which have had case fatality rates of 9 to 10% and 36%, respectively."

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe2002387

kozmik kural... hatırladınız mı? size mükemmel yalanı söyleyemezler, her şeyi gözünüzün önüne koymaları gerekiyor.. size düşen tek şey gözünüzün gördüğüne inanıp inanmamak.

wuhan virüsü

bu arkadaşımızın dedesi ölmüş.. defnetmek için kilyosa gitmiş annesi babası. mezarlıkta 400 kişi varmış... kişi dediği nedir bilmiyorum gömülmeyi bekleyen ceset herhalde.hiç öyle 30 kişi 40 kişi elli kişi filan değilmiş. miş miş... alenen sağlık bakanına yalancı diyor. abooov... siz sakın yapmayın öyle şeyler, koronya tatilinizi silivri'de geçirirsiniz.

bu hanım abla kimdir nedir necidir belli değil.. yani böyle "insanları paniğe sevkedecek" yayınlar yapıyor ama henüz polisimiz kendisini ziyaret etmemiş.. bir de afedersiniz ağlıyor ama gözyaşı çıkmıyor.. bunu gören bir tek ben değilimdir herhalde.

gaziantep'ten saime dilsizoğlu kardeşimiz de mezarlıkta çekim yapıyor.. meğer o mezarlar hep koronaymış.. ben boş mezarlardan başka bir şey görmüyorum ama saime korona diyorsa koronadır.. yalan mı söylicek.."rezil olsun bu hükümet" filan diyor... abbbbboooovv .. bunu kesin idam ederler..

yok yok.. sadece ev hapsi vermişler.. neyseki saime kardeşimiz repliğini unutmuyor.. "hemen derhal ohal ilan edilsin..."

bakalım zabah gassstesi nasıl görmüş olayı..
"Gaziantep'te paylaştığı videoyla 'koronavirüs için toplu mezar' iddiasında bulunan kadına ev hapsi!"

https://www.sabah.com.tr/yasam/2020/03/29/gaziantepte-paylastigi-videoyla-koronavirus-icin-toplu-mezar-iddiasinda-bulunan-kadina-ev-hapsi

ev hapsi!!!... hükümete alenen yalancı diyor ve ev hapsi.. seninle aynı cezayı almış yani.. keh keh..

bu gariban da diyor ki, evde kal diyorsunuz ama ben çalışmak zorundayım. elektriğimi suyumu kesmeyin, ben de seve seve evde kalayım.. bu da hükümete geçiriyor.. "beni virüs öldürmez sizin düzeniniz öldürür" diyor.bakalım bunu nasıl görmüş bağımsız medya.
"Evde Kal çağrısı üzerinden manipülasyon yapan provokatör TIR şoförü Hatay'da gözaltına alındı"

https://www.takvim.com.tr/guncel/2020/03/29/evde-kal-cagrisi-uzerinden-manipulasyon-yapan-provokator-tir-soforu-hatayda-gozaltina-alindi

manipülasyon yapan!!!! provogotööör!!!!

neyse yurtdışı çıkış yasağıyla serbest bırakmışlar.. adam param yok diyor yurtdışı filan... bilemedim ya...

sahi insanlar para kazanamayıp elektrik su faturalarını ödeyemeyince, sular kesilirse, elektrikler kesilirse virüs yavaşlayacak mı hızlanacak mı?

e öbür taraftan da bu nasıl bir virüstür ki önlemler sıkılaştırıldıkça hızını daha da artırıyor.. virüsün hızı arttıkça önlemler daha sıkılaşıyor .. virüs döngüsüne girdik ayol.. sokakta adam kalmadı rakamlar uçuyor gidiyor.. rakamlar uçuyor gidiyor ama ben henüz bir tane korona hastası görmedim falan felan..

değişik bir birüs bu .. çok değişik çok..

ama bardağın dolu tarafından bakmak isterseniz bu virüsün bir faydası gözlerinizi açmak olabilir.. nasıl? açılıyor mu gözler?

yeni dünya düzeni

https://www.youtube.com/watch?v=OuKLwDfm4Ng&feature=youtu.be&t=683

madem ki gün geliyor.. söyleyelim... ki söylenmedik bir şey kalmasın.

trol mezarlığında vakti zamanında yazdığım bir şeyi aynen kopyalayarak başlayalım.

adamın biri gizlice evini yaktı..

yangını gördün hemen koştun, can havliyle söndürmeye giriştin… o sırada yoldan geçen biri (“adamın biri”) sana yardıma geldi.. birlikte söndürdünüz evi..

ne hissederdin?

minnet..

“adamın birini” masana buyur eder, onunla ekmeğini bölüşürdün.. evini yakan adamla … çaktın?

bunun adı ordo ab chao.. order out of chaos..

yüzyıllardır uyguladıkları şaşmaz taktiklerden biri. önce bir sorunu yaratır, sonra sorunu çözme bahanesiyle büllüğü dayarlar..

korkmayın.. ilk yapmanız gereken bu.

korku en yakınınızdaki düşmandır. bir şeyleri yenecekseniz önce oradan başlayın.

ve soru sorun..

(bkz:corona testi)
(bkz:pcr)

merak etmeyin verecekleri cevap yok.. ama soru sorulduğunu görünce onlar da panik yapmaya başlayacak,. önce şartları eşitleyelim.

yaratılmış bir yerde yaşayan yaratılmış canlarsınız ve size verilen en değerli armağan da ruhunuz. onu kirletmemeye dikkat edin. ruhunuz temiz kaldığı sürece sizi yenemezler. bunu hep aklınızda tutun.

devam ederiz..

virüs işinde etrafa sıkılan binlerce ton kimyasal

bu iş manyaklık seviyesine geldi

"İngiltere'de polis, sosyal medya hesapları için fotoğraf çekmeye gelen kişileri durdurmak için bir kasabadaki 'mavi gölü' siyah boya ile doldurdu."https://www.hurriyet.com.tr/galeri-son-dakika-haberleri-ingiltereden-urkuten-corona-virus-aciklamalari-polis-golu-siyaha-boyadi-41480846/1

sizden nefret ediyorlar, siz olur verdikçe böyle hainlikleri yapmaya devam edecekler.

corona testi

tane tane anlatmaya çalışayım

antikor nedir?

zikipedya tarifi
Bağışan ya da antikor, çok hücreli hayvansal organizmaların bağışıklık sistemi tarafından kendi organizmalarına ait olmayan organik yapılara karşı geliştirilen glikoproteinin yapısındaki moleküllerdir. Bu moleküller organizmayı yabancı moleküllerin yol açması muhtemel zarar verici etkilere karşı erkenden uyararak koruyuculuk sağlarlar. İmmünglobulinler; IgG, IgM, IgA, IgD, IgE tipleri vardır.


türkçesi; hastalanıyorsun, vücudun hastalığı tanıyor ve hastalığa yol açan mikropları temizlemek için antikor üretiyor. mikroplar temizleniyor, antikorlar ömrün boyunca kanında kalıyor ve o hastalığa karşı bağışıklık kazanmış oluyorsun.

bu götten uydurma hastalıkla ilgili milyon tane efsane üretildi, yok 17 gün yaşıyormuş, havada 3 metre gidiyormuş, yok 10 metre gidiyormuş, yok ebesinin amına gidiyormuş filan.. kiminde hiç belirti vermiyormuş, kimisinde akciğerlerin taş kesiliyormuş, yok testlerin hata oranı %30'muymuş, %80'miymiş, adamın biri önce pozitif vermiş, sonra tedavi olmuş negatif vermiş, sonra bi bakmışlar gene pozitif olmuş filan..

paniğinizi ölçüyorlar. siz panik yaptıkça daha saçma sapan efsaneleri dolaşıma sokuyorlar. bu bir tanesi bir tanesini tutmayan zırvaların nedeni bu.

boşuna panik yapıyorsunuz. karşımızda en kabadayı haliyle her sene olan griplerden biri var, muhtemelen o bile yok. insanları evlerine kapattılar, korku içinde yaşatıyorlar, güneş görmek yok, hareket yok, depresyon son gaz.. yetmezmiş gibi hapishaneler boşaltılıyor hapçısı, torbacısı ortalığa salınıyor.. ekonomi belki de çökme noktasını geçti.. bu ateşe kendi paniğinizle odun atarsanız günde 100 ölüm filan olan günleri mumla arar hale gelirsiniz çok yakında.

bir de maske işi var.. yolda görüyorum vatandaşın 100 metre yakınında insan yok ama maskeyle dolaşıyor.. güzel dostlar vücudunuzdaki en azgın bakterilerden birisi ağzınızda yaşayan streptokoklardır. hadi toplu taşımayı filan anlarım da açıkhavada maske takıp ağzınızdan çıkan havayı tekrar tekrar içinize çekmenin mantığını hiç anlamıyorum. o streptokoklardan birini akciğerinize yerleştirirseniz çok daha büyük iş alırsınız başınıza.

peki nereye gidiyor bu vaziyet?

tüm dünya genelinde bir polis devleti geliyor, getirmeye çalışıyorlar ve kartlarını açtılar. bütün bu tantana bundan. bill gates'inden, bilmem ne kurulu uzmanına kadar hepsi bir takımda, siz bir takımdasınız. ya buna uyanırsınız ya da uykuda ölüm.

konuya geri dönüyoruz corona testi

belli ki bir sıkıyönetim durumu olacak ve birileri tırnak içinde "karantinaya" alınacak...... da nasıl?


corona testi antikora dayalıymış..
https://www.scientificamerican.com/article/heres-how-coronavirus-tests-work-and-who-offers-them/

bak şimdi hastalığı hiç almadın, vücunda mikrop yok, dolayısıyla antikor yok.. negatif verirsin... eee? sonra? güvende mi olacaksın? hastalığı kapmayacak mısın? elbette kapacaksın.

sonunu baştan söyleyeyim, aşı diyecekler yani filmin sonunu görün artık. o aşının içinde mikroçip olacak mı? haliyle.. mesele virüs değil sen hala anlamadın mı? mesele sensin. seni kontrol etmek istiyorlar. çünkü çok güçlüsün.. uyuyan bir devsin. ah şunu bir anlasanız.

hastalığı aldın, hiçbir semptom göstermeden veya aksırarak tıksırarak hastalığı yendin ve antikor ürettin. test sonucun ? pozitif.. e nolcak şimdi sapasağlam halinle karantinaya mı gideceksin? ailen, çocukların, sevgilin?

ya da şöyle düşün, hastalığı yarım saat önce kaptın. antikor üretimi filan hiçbir şey başlamadı.. test sonucun? negatif.. ee şimdi etrafındakiler güvende mi oldu? yarım saatte bir gidip test mi yaptıracaksın?

saçmalığı bir kere daha ifade etmeye çalışayım, antikora dayalı bir testte pozitif verirsen vücudunda antikor var demektir, yani ya hastalığı yenmişsindir, ya da yenmek üzeresindir. zaten olması gereken şey bu.. niye karantinaya alıyorsun bu insanı?

bir de şöyle düşün, bağışıklık sistemi tamamen bozulmuş bir şahıs var, mikrobu almış ama vücudu antikor üretemiyor, hastalıkla savaşamadığı için doğru dürüst belirti de vermiyor, ateşi bile çıkmamış (ateşi çıkaran mikrop değildir, vücudunuzdur. vücudunuz hastalıkla savaşmak için ateşi yükseltir. çünkü akyuvarlar sıcakta daha etkin çalışır.) bu bağışıklık sistemi bozulmuş adamın testi ne çıkacak? negatif.. haydaaa... di mi?

her kafadan bir ses çıkıyor, bu da benimkisi olsun.

varsa bu işlerden anlayan bir doktor filan tanıdığınız sorun anlatsın siz de buraya yazın. neymiş bu plastik testin mantığı..


bana sorarsanız antikor mantikor bile hikaye.. belki basit bir kan grubu testine yeni ambalaj bastılar hepsi bu..
(bkz:pcr)

amaç ne? yarın dünya çapında sıkıyönetim ilan edildiği zaman sokak ortasında test yapıp birilerini zorla askeri karantina araçlarına tıkmak için.. böyle dramatik görüntüleri her köşebaşında sergileyecekler ki geride kalan zavallı etler (siz oluyorsunuz bu) aklını başına devşirsin.

çok büyük bir kötülük zincirinden boşaldı.. o kötülüğü götünün üstüne oturtabilecek gücünüz var ama henüz farkında bile değilsiniz..

sadece soru sorun.. bu bile yeterli.. merak etmeyin cevap veremeyecekler, cevap veremedikçe de onlar panik olmaya başlayacak.. biraz da onlar panik olsun amk.. yeter lan!

biraz silkinmeye çalışın, böyle kuzu kuzu giderseniz bu işin sonunda bıçak var.. benden uyarması.

ev ekonomisi

gelin kankalar biraz başka şeyler konuşalım. ev ekönömisi. malum zor günler geliyor.

evet... ekönömisi. iktisat fakültesi mezunuyum ama ekonomi diyemiyorum. bütün hayatım türk milletine ihanet etmekle geçti.. bilin bakalım ben kimim?

bunak bir hainle dalgamızı da geçtik mevzuya dönelim. bugünkü konumuz marul.

şu arkadaş


şimdi bunun yaprağını yiyorsunuz dip kısmını atıyorsunuz ya.. işte onu atmıyorsunuz. toprağa dikip suluyorsunuz ve yeniden marulunuz oluyor.https://ibb.co/CPcQS34

bir tane de değil üstelik, diktiğiniz bir maruldan 3 tane filan marulunuz oluyor. birkaç milimetrelik kısmı toprak üstünde kalacak şekilde dikin, su vermeyi ihmal etmeyin, köklenene kadar da fazla cozur cozur güneşte tutmayın. sağ taraftakiler de roka.. aynı şeyi ona da yapabilirsiniz.

bu da ıspanak. o da oluyor merak etmeyin.

https://i.hizliresim.com/DPd5kO.jpg

yumurtalı ıspanak filan deneyebilirsiniz...

yumurta di mi? herkes onu merak ediyor. onu da açıklayalım.

kendisi bir adet kumru yumurtası oluyor. bu kumru kuşları doğada yüksek kayalık yerlere yuvalarını yapıyorlar, sanırım o yüzden de balkonda duran saksı gibi şeyler onlara çok cazip geliyor.

bir tanesi de tutmuş yumurtasını benim saksıma bırakmış. normalde rüzgar gülü koyuyordum saksının üstüne bu tip ufak kazaları önlemek için. çünkü saksıların olduğu yer kumruların sandığı kadar güvenli değil. etrafta bir sürü karga var, yumurtaya yatan kumru gördüler mi hemen gelip anneyi kovalıyorlar sonra da yumurtaları yağmalıyorlar. bu resim iki gün önce çekilmişti. muhtemelen yumurtlayan kumru sonradan yaptığı hatayı anladı ve yumurtasını bırakıp gitti. ertesi gün de yumurta gitti.

bu sene havalar hala ısınmadığı için elimi ağırdan alıyordum saksıları doldurmada, o yüzden rüzgar gülünü ihmal ettim. biraz da benim hatam oldu.

bimilyoncularda topraklar satılıyor. plastik saksılar da ucuz. siz de mutlaka deneyin. toprağın tamamını ondan kullanmanıza gerek yok. saksınızı yarısına kadar evinizden çıkan çerçöple doldurabilirsiniz, salatalık kabukları, sıkılmış limonlar, çay posaları filan gibi. bir mevsim saksının dibinde kaldığı zaman onlar da toprağa dönüşüyor.. yani bir torba toprakla birden fazla saksıyı doldurmanız mümkün.. çiçek de dikin. hep midenize çalışmayın, biraz ruhunuzu da besleyin.

özeti; hainler, marullar, zor günler .. hayat devam ediyor. gözlerinizi dört açın.

5g

aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm. dikkatle.


bir noktayı düzeltmek isterim. 34:40'da gösterilen çizim tırnak içinde bir "virüs" çizimi diye biliniyor, ama aslında resimdeki şey virüs değil bakteriyofaj. bakteriyofaj düşmanınızdır diyemem, hatta bakış açınıza göre dostunuz olduğunu bile düşünebilirsiniz. dünyamızda çarpıtılan binlerce bilgiden birisi.

bence izleyin.

özgürlükleriniz de en az sağlığınız kadar önemlidir. unutmayınız. panik yapmayınız.

medya

ak dedikleri kara, kara dedikleri aktır.

ayrıca kırmızı dosya yeşil dosyadır.tüm dünyada tek elden kontrol edilen bir yalan makinesine inandığınız sürece güvende olabilir misiniz?... mümkün değil.

65 yaş ve üstü insanlara sokağa çıkma yasağı getirilmesi

dayatılan anlatıya göre yaşlıların sağlığını koruması gereken bir düzenleme yaşlılardan nefret edilmesine yol açıyor bilmem farkında mısınız?

"yaşlılar hastalığın nedeni değil, en yüksek olasılıkla hastalıktan etkilenmesi beklenen grup."

tiktok gençliğinin yukarıdaki cümleyi anlayabileceğini düşünüyor musunuz?

ben size başka bir yol önereyim, bir sorun yaşıyoruz, sorunu yaşatanlar bizi yıllardır analiz ediyor, hangi durumlar karşısında hangi davranışları geliştireceğimizi biliyor. bütün planları da sizin sizden beklenen davranışları sergilemeniz üzerine kurulu. kurgulanan planda bizim davranışlarımız esas alınmışsa o zaman yapacağınız şey nefsimizi her şeyin önüne koyduğumuz sıradan insani tepkilerimizi vermemektir. belki de hayatınız boyunca baskıladığınız daha derindeki duygularınızla davranın. fedakarlıkla, cesaretle. inan bunu beklemiyorlar.. yani ortalamanın bu olmasını beklemiyorlar.

bir yıpratma savaşının içindeyiz. bu iş zaman alacak. siz geri adım attıkça onlar bir adım ileri atacak. sizi köşeye sıkıştırıp her şeyi kabul eder hale getirecekler işin sonunda.

bu aşamada ne yapabilirsiniz? mesela soru sorun.. ama çalışmadıkları yerden..

sorun.. varsa bir cevapları söylesinler
(bkz:pcr)

komplo teorisi

örnek

rh negatif kan grubu olan kadınları tespit edip hastaneye yatırırsın, bu kadınlara etiketi "yanlış yazılmış" kan verirsen, alerjik reaksiyon başlatırsın. akciğerleri sıvıyla dolar ve hasta ölür. ölüm kaydına "yanlış verilen kandan dolayı alerjik reaksiyon" yazabilirsin....

... veya yazmayabilirsin.

pcr

polymerase chain reaction ifadesinin kısaltılmışı.

DNA testlerinde kullanılan bir yöntem.

anlamı kabaca şudur. elinizde çok az bir miktarda DNA örneği olsa bile polimeraz enzimiyle bu DNA'yı binlerce kat çoğaltarak elinizdeki örnek miktarını test yapmaya yetecek kadar artırabilirsiniz. adli olaylarda spermdir, tükürüktür filan bulunamayan durumlarda parmak izinde kalan DNA'dan bile suçlular tespit edilebiliyor .... (edilebiliyormuş .. söylenene göre)

PCR ayrıca hastalıkların sebebi olan patojenlerin kesin tanımlanması için kullanılıyor.

Yani sizi hasta eden mikrop hangi bakteridir, hangi virüstür, bu bakterinin hangi özel suşudur kesin tanımlamak, yani patojenin doğrudan kimliğini tespit etmek için de kullanılıyor.

PCR ile çoğaltma aşamasından dolayı testin süresi uzuyor.

örneğin bu laboratuar 2/3 günde sonuç veriyor
https://www.mavilab.com.tr/hiv-pcr-testi.html

burası 4/5 saat diyor
http://www.gelisimlab.com.tr/pcr-testi,1-206

Bir fikir vermiştir. Bunlar laboratuar bu arada, unutmayın onu.


Çin büyükelçiliği diyor ki 15 dakikada sonuç veren bir test ürettik.
https://www.ntv.com.tr/saglik/15-dakikada-sonuc-veren-corona-virus-testi,2D9Qx9s63Ue538qu2jRkbw

basit bir alet. birkaç damla kan koyuyorsun sana diyor ki sende corona var... veya yok.. her neyse.. parasını atatürk ödedi filan gibi bizim milletimizin en gıdık sinir uçlarına dokunacak ifadelerle birlikte gözümüze sokuluyor.

bu bana hiç mantıklı gelmiyor. yani PCR gibi ileri teknolojilerin saatler içinde bulamadığı virüsü basit bir plastik test kiti nasıl tespit ediyor? nedir aranan şey bir antikor mu? Herkes o antikoru üretiyor mu? Bu test ne kadar güvenilir? madem bu kadar basit testlerle hastalık cırt diye belirlenebiliyor neden tüm hastalıklar için bu testlerden üretilmiyor da, insanlar laboratuarlara binlerce lira bayılıyor? hiçbirisinin cevabını bilmiyorum.


Komplo teorisi moduna geçiyorum.. buradan sonrası hoşunuza gitmeyebilir.

parmaktan alınan birkaç damla örnekle bir şeyleri tespit eden bir test var. Kan grubu testi.

saniyeler içinde kan grubu saptayacak kadar ilerlemiş teknoloji
https://www.newscientist.com/article/2124803-o-my-paper-strip-test-determines-blood-type-in-just-30-seconds/

yarın bir gün sıkıyönetim filan ilan edilirse bu testlerle mi bakacaklar kim karantinaya alınacak, kim evine salınacak diye? baktıkları şey ne olacak?

bilgisi olan varsa yazabilir, günlük hayatınızda bilgisi olduğunu düşündüğünüz insanlar varsa sorup öğrenebilir buraya yazabilirsiniz.

hatırlatma olaraktan "hemşireler doktorlar biliyordur ne yaptıklarını" demeyin.. işler öyle yürümüyor.. yeni bir cihazla birlikte bir kullanım eğitimi veriliyor, hepsi o. buraya takacaksın, şöyle yapacaksın, şuna bakacaksın diye.. bu kadar.. pratik kullanıcıya verilen bilgi aşağı yukarı budur. sağlık sektörü böyle çalışıyor..

zafer mutlu

aşağılık türk medyasının nadide üyelerinden

sorsan virüs goygoyuna sıkıyönetim filan ister bu pezemek.

+++
Amerika'daydım. Bir şeyler hissettim. Çünkü ben normalde grip falan olmam. 7-8 senedir hiç olmadı. Baktım, her tarafım ağrıyor, biraz tatsız. Hemen doktorumu aradım.

“Havalimanından direkt sana gelmek istiyorum” dedim. 11 Mart'ta sabah saat 7'de uçaktan indim. 11'de randevu vermişti. Gittim. Anında ilk muayeneden sonra, “Durum iyi değil. Zatürre başlangıcı var. Ateşin yüksek. Bizce corona'sın” dediler. Yatırdılar hemen.

İki gün içinde test sonucu geldi. Test negatif çıktı. Buna rağmen “Hayır, bu pozitif” dediler. Tedaviye başladılar. Nitekim yapılan ikinci testi pozitif çıktı. Bu olabiliyormuş. Aytaç Yalman'da olduğu gibi. Önce pozitif sonra negatif ya da tersi maalesef olabiliyormuş.

Çok hızlı tedavi ettiler. 12 gün kaldım. 14 gün bile kalmama gerek kalmadı. Son test negatif çıktı. Negatif çıkmasa bırakamıyorlar zaten. Sağlık Bakanlığı benim gibi tüm hastaların günlük durumunu, ateşini, kan değerlerini iyi takip ediyor.
++++

https://www.gercekgundem.com/medya/168205/unlu-medya-patronu-zafer-mutlu-koronavirusu-yendi

ee hani havalanında karantinazasyonizasyon? nerde seninle aynı uçakta gelenler? vay amk!

medyayı sikleyip siklememek bir tercih meselesidir. ben siklememeyi tercih ediyorum.

ekşisözlük

türkiye için yürütülen tüm psikolojik operasyonların giriş noktası. "türkiye için" derken kastım "size karşı".. öyle de okuyabilirsiniz yukarıdaki cümleyi.

burayı takip ediyorsanız orayı da takip ediyorsunuzdur.. öldük bittik, korkunç şeyler olacak, hemen devlet gelmeli, sokağa çıkanlar vurulmalı türü kuntiriler giren rumuzların profillerine gidin, bugüne kadar kaç entiri girmiş olduklarına bakın.

alıcı gözle değerlendirdiğiniz zaman çok anlamlı gelecek rakamlar göreceksiniz.

eh.. anlaşılmıştır yani bu zamana kadar kapatılmamasının nedeni..

greta thunberg

bu psikopat zilli de geldi kadro tamamlandı. karantinalara gelesice..

https://www.ntv.com.tr/galeri/dunya/iklim-aktivisti-greta-thunberg-corona-virus-karantinasinda,WIW5tDqqF0OEWvzfFGtRNw/UsyjKYh-Ok6_HOSmT8nVNg

kambersiz düğün olmaz.


idris elba da cardi b'ye çok sinirlenmiş. cardiciğim demiş ki bazı şöhretli orospular (biçıs) "pozitif çıktım ben yaa" demek için para alıyorlar.. idriz de diyor ki sensin ırızbı filan...

https://pagesix.com/2020/03/24/idris-elba-slams-theory-celebs-are-cashing-in-on-coronavirus/

bakacağız bakalım ölcek mi aktör idris.

vatandaşı olmasan eğlenceli dünya aslında.
0 /