alpay azap

bilimkurgu kurulu üyesi bir başka über profesörümüz

9 Şubat 2020
Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Alpay Azap, “Solunum yolu virüsünden korunmak için N95 ya da 3M türü özel maskelere hücum edilmesinin hiçbir anlamı yok”

https://www.a3haber.com/2020/02/04/prof-dr-alpay-azap-koronavirus-icin-maske-kullanmak-zararli-bile-olabilir/

4 Şubat 2020
Prof. Dr. Alpay Azap: Koronavirüs için maske kullanmak zararlı bile olabilir

https://www.a3haber.com/2020/02/04/prof-dr-alpay-azap-koronavirus-icin-maske-kullanmak-zararli-bile-olabilir/


5 Haziran 2020
Bilim Kurulu üyesinden maske yanıtı: Ne zaman tamamen bırakacağız?
Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüsle mücadele kapsamında oluşturulan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap merak edilen soruları yanıtladı. Azap, maske kullanımını ne zaman bırakacağız sorusuna, "İyi haber vermek isterdim. Ama aylarca devam edeceğiz. 20-24 ay sürmesini bekliyoruz.'' yanıtını verdi.

https://www.haber7.com/guncel/haber/2981869-bilim-kurulu-uyesinden-maske-yaniti-ne-zaman-tamamen-birakacagiz

tipine de bir bakalım bu şarl... pardon bilim insanının.. televizyonda filan görünce hatırlarsınız nasıl bir tutarlılık abidesi olduğunu


eved.. gozlerindeng bilim ahiyör...

tekrar yazalım tekrar yazılmış olsun

bu maskeleri zorla taktıranlar bir gün burunlarından yakalanıp tüm insanlığa karşı işledikleri bu suçtan dolayı cezalandırılacaklar. ama bu dünyada ama öbüründe..

bu dünyada olma ihtimali de az değil yani.. çok da öyle "hiç olmazsa burada götü kurtardık" diye düşünmesinler.

(bkz:virüs maskesi)

prison break

Vizyona girdiği 2005 yılından bu yana en çok konuşulan televizyon serilerinden olan Prison Break'i kesinlikle izlemelisiniz. Bana göre gelmiş geçmiş en iyi dizi. Senaryonun kurgulanışı ve oyuncuların performansı bir diziden beklediğiniz her şeyi size veriyor. Aynı zamanda son yıllarda oldukça moda olan dizi anlayışı gibi kendini tekrar eden hikayeler zincirine yer verilmemiş. https://paratic.com/prison-break-dizisi/ içerisinde Prison Break dizisi hakkında tüm detaylı bilgiler yer alıyor.

sokağa çıkma yasağı

dun gece bu hafta sonu yeniden sokaga cikma yasagi olacagi aciklandi icisleri bakanligi tarafindan. bilim kurulu onerdi, saglik bakanligi olur verdi, icisleri bakanligi ise karar verdi. elbette bu karari cumhurbaskanina danisarak vermis olmalilar. ve fakat dun ilan edilen sokaga cikma yasagi bugun cumhurbaskaninin twitter uzerinden yaptigi aciklama ile iptal edildi.

anladigim kadari ile süleyman soylu'nun ve fahrettin koca'nin isimleri silindi yahut silinmek uzere. malum suleyman soylu ve fahrettin koca ozellikle pandemi doneminde bir hayli one cikmislardi. reis sevmez kendisinden daha onde olan insanlari.

kabine degisimi cok yakin gibi gozukuyor.

karakomik filmler 2

Bugüne kadar nasıl olur da karakomik filmlerin devamının geleceğini görememişim, ben de bilmiyorum. Hatta fragmanları bile geçen ocak ayında paylaşılmış. Ben de yeni duyuruldu zannediyorum... vay arkadaş.

Neyse, karakomik filmler 2 ile beraber cem yılmaz farklı şeyler denemeye devam ediyor. Fragmanlar da hoşuma gitti. İlk seride kaçamak bölümünü herkes gibi ben de pek beğenememiştim ama sonradan türkiye standartlarında yine de iyi bir yapım olduğuna karar verdim. Cem yılmaz fanboyluğu yapmak istemiyorum ama sinema sektöründe fark yaratan nadir kişilerden biri. İyi veya kötü orası tartışılır, yorumu size kalmış.

Deli ve emanet bölümleri 19 haziran'da netflix'te yayınlanacak.Edit: yahu bunlar sinemada da yayınlanmış. Ben aşırı derece geri kalmışım.

global polis devleti

çünkü korkunç bir virüs var

size hiç şaşmayacak bir pusula vereyim; "yalan söyleyen her şeyi yapar"

medyaya, politikacılara, din adamı görünümlü satanistlere, şarlatan bilim adamlarına inandığınız her saniye cehennem size bir adım daha yaklaşıyor.

sizin için hazırlanan bu felaketten kurtulmak için dünyayı tanımaya başladığınız ilk bebeklik zamanlarından beri size söylenen, öğretilen, ezberletilen hemen her şeyin - belki de her şeyin - yalan olma ihtimalini değerlendirin.

çünkü yalan söyleyen her şeyi yapar.