wuhan virüsü

bu arkadaşımızın dedesi ölmüş.. defnetmek için kilyosa gitmiş annesi babası. mezarlıkta 400 kişi varmış... kişi dediği nedir bilmiyorum gömülmeyi bekleyen ceset herhalde.hiç öyle 30 kişi 40 kişi elli kişi filan değilmiş. miş miş... alenen sağlık bakanına yalancı diyor. abooov... siz sakın yapmayın öyle şeyler, koronya tatilinizi silivri'de geçirirsiniz.

bu hanım abla kimdir nedir necidir belli değil.. yani böyle "insanları paniğe sevkedecek" yayınlar yapıyor ama henüz polisimiz kendisini ziyaret etmemiş.. bir de afedersiniz ağlıyor ama gözyaşı çıkmıyor.. bunu gören bir tek ben değilimdir herhalde.

gaziantep'ten saime dilsizoğlu kardeşimiz de mezarlıkta çekim yapıyor.. meğer o mezarlar hep koronaymış.. ben boş mezarlardan başka bir şey görmüyorum ama saime korona diyorsa koronadır.. yalan mı söylicek.."rezil olsun bu hükümet" filan diyor... abbbbboooovv .. bunu kesin idam ederler..

yok yok.. sadece ev hapsi vermişler.. neyseki saime kardeşimiz repliğini unutmuyor.. "hemen derhal ohal ilan edilsin..."

bakalım zabah gassstesi nasıl görmüş olayı..
"Gaziantep'te paylaştığı videoyla 'koronavirüs için toplu mezar' iddiasında bulunan kadına ev hapsi!"

https://www.sabah.com.tr/yasam/2020/03/29/gaziantepte-paylastigi-videoyla-koronavirus-icin-toplu-mezar-iddiasinda-bulunan-kadina-ev-hapsi

ev hapsi!!!... hükümete alenen yalancı diyor ve ev hapsi.. seninle aynı cezayı almış yani.. keh keh..

bu gariban da diyor ki, evde kal diyorsunuz ama ben çalışmak zorundayım. elektriğimi suyumu kesmeyin, ben de seve seve evde kalayım.. bu da hükümete geçiriyor.. "beni virüs öldürmez sizin düzeniniz öldürür" diyor.bakalım bunu nasıl görmüş bağımsız medya.
"Evde Kal çağrısı üzerinden manipülasyon yapan provokatör TIR şoförü Hatay'da gözaltına alındı"

https://www.takvim.com.tr/guncel/2020/03/29/evde-kal-cagrisi-uzerinden-manipulasyon-yapan-provokator-tir-soforu-hatayda-gozaltina-alindi

manipülasyon yapan!!!! provogotööör!!!!

neyse yurtdışı çıkış yasağıyla serbest bırakmışlar.. adam param yok diyor yurtdışı filan... bilemedim ya...

sahi insanlar para kazanamayıp elektrik su faturalarını ödeyemeyince, sular kesilirse, elektrikler kesilirse virüs yavaşlayacak mı hızlanacak mı?

e öbür taraftan da bu nasıl bir virüstür ki önlemler sıkılaştırıldıkça hızını daha da artırıyor.. virüsün hızı arttıkça önlemler daha sıkılaşıyor .. virüs döngüsüne girdik ayol.. sokakta adam kalmadı rakamlar uçuyor gidiyor.. rakamlar uçuyor gidiyor ama ben henüz bir tane korona hastası görmedim falan felan..

değişik bir birüs bu .. çok değişik çok..

ama bardağın dolu tarafından bakmak isterseniz bu virüsün bir faydası gözlerinizi açmak olabilir.. nasıl? açılıyor mu gözler?

donald trump

uzun boylu şaklabanı siktiret, güdüğü gör.. mikrofona konuşan dalyarak var ya o işte.
adı anthony fauci... koronya siksiğinde tüm dünya ekonomisini çökertme şeklindeki muhteşem çözümü dayatan satanistlerden birisi.

"If one assumes that the number of asymptomatic or minimally symptomatic cases is several times as high as the number of reported cases, the case fatality rate may be considerably less than 1%. This suggests that the overall clinical consequences of Covid-19 may ultimately be more akin to those of a severe seasonal influenza (which has a case fatality rate of approximately 0.1%) or a pandemic influenza (similar to those in 1957 and 1968) rather than a disease similar to SARS or MERS, which have had case fatality rates of 9 to 10% and 36%, respectively."

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe2002387

kozmik kural... hatırladınız mı? size mükemmel yalanı söyleyemezler, her şeyi gözünüzün önüne koymaları gerekiyor.. size düşen tek şey gözünüzün gördüğüne inanıp inanmamak.

wuhan virüsü

Güncel vaka sayısı 721.562
Güncel can kaybı sayısı 33.965

Vaka sayısı hergün neredeyse 100 bin kişi artmakta. dünya böyle giderse önümüzdeki kış mevsimini göremeyecek neredeyse.