güldürürken düşündurmemek

salt güldürme atraksiyonunu misyon edinen birey davranışıdır ki en şahanesidir kanımca zira hem gülecem aynı zamanda bir takım sosyal konular hakkında güldürme işiyle görevli bireyle fikir teatisinde bulunucam...gayet gereksiz bir iştir ha bunu çok isteyen varsa açılır tbmm tv hem gülünür hem düşünülür.

sinn fein

dün itibariyle irlanda demokratik partisi ile koalisyon hükümeti oluşturan ira nın siyasi kanadı,eğer kuzey irlanda da koalisyon kurulmasaydı kesin bir ingiliz müdahalesiyle karşılaşılacaktı...(bkz:kanlı pazar)
edit:kelt dilinde biz kendimiz anlamı taşıyor.

yuhanna nın ikinci mektubu

(bkz:incil)

mektubun içeriği;

yuhanna okuyucularını mesih’in beden alıp geldiğini yadsıyanlar konusunda uyarmak için yazıyor. ilk iki yüzyılda gezici müjdeci ve din öğretmenlerinin müjde’yi yaymakla önemli payları vardı. inananlar çoğu kez onları ağırlayıp sonraki yolculuklarında yardım etmişlerdir. yuhanna, yanlış öğreti yayanları ağırlamak bir yana, onlara selam bile verilmemeli diyor. yanlış öğretiler karşısında isa mesih’e sevgiye ve gerçeğe ilişkin doğru öğretiye ağırlık veriyor.

sonraki mektup;

(bkz:yuhanna nın üçüncü mektubu)

death by manipulation

1992 ciki$li toplama parcalardan olu$an napalm death albumudur.
albumdeki parcalar

mass appeal madness
pride assassin
unchallenged hate
social sterility
suffer the children
siege of power
harmony corruption
rise above
the missing link
mentally murdered
walls of confinement
cause & effect
no mental effort
multinational corporations
re-adress the problem
changing colours
from the ashes
understanding
stalemate

ulu cami

her ramazan bayramında buranın imamıyla ilgili bir hurafe tüm şehri kasıp kavurur.hikaye hiç değişmez ve ulucaminin imamı hep ölür.niyeyse arttık.hikayede şu
sabah namazını kıldırmak için erken gelen imam tam ışıkları yakar içeri girer o sırada ışıklar gider ana kapıdan içeri atıyla bi yatır girer bursayı yatırlar tutuyor hedö hedö gibi bişiler anlatır sonra yok olur.imamda korkudan ölür