animal farm

keyifle okunan kitaplardan biridir. bu kitabin bi de cizgi roman haline getirilmis bir versiyonu vardir ki, kitap versiyonundan daha eglencelidir ve okuyucuya keyif verir.

kibariye

her zaman mutevazi ve sade bir yasami tercih etmis,asiriya kacmamis ve kocasina asik olmasina ragmen boynuzlari takmakta gec kalmayan kocasina ozelden sevgilerimi gonderdim.oglu yasindaki adamla evlendiginde yakalamistir mutlulugu.sofer ise oglu yasinda adam kadar olamamistir.sesinin gucu 10.000 desibeldir.seviyoruz kendisini,dogalligini kaybetmedigi surece de super muhabbet bir insan oldugunu dusunmekteyim.

burcu esmersoy

bakışlarıyla oynuyor insanlarla.

kameraya bile şuh atışlar atarken insanın içi titreyip acaba ne demek istedi moduna giriyorsa bu kadın gerçekten işini biliyor demektir.


gerçi, işini bilse de aldatılmaktan kurtulamıyor ama.. o da başka bir entry konusu.

set the controls for the heart of the sun

pink floyd - a saucerful of secrets albümünden.

set the controls for the heart of the sun
(waters) 5:28

little by little the night turns around.
counting the leaves which tremble at dawn.
lotuses lean on each other in yearning.
under the eaves the swallow is resting.
set the controls for the heart of the sun.

over the mountain watching the watcher.
breaking the darkness
waking the grapevine.
one inch of love is one inch of shadow
love is the shadow that ripens the wine.
set the controls for the heart of the sun.
the heart of the sun, the heart of the sun.

witness the man who raves at the wall
making the shape of his questions to heaven.
whether the sun will fall in the evening
will he remember the lesson of giving?
set the controls for the heart of the sun.
the heart of the sun, the heart of the sun.

küçük kudus

yönetmen
karin albou
oyuncular
fanny valette, elsa zylberstein, bruno todeschini
fransa, 2005
35 mm / renkli / 96’
fransızca-arapça-ibranice; ingilizce ve türkçe altyazılı

2005 cannes senaryo ödülü
paris banliyölerinde büyük yahudi nüfusu sebebiyle "küçük kudüs" olarak bilinen bir mahalle var. bu mahalledeki laura, on sekiz yaşında, dindar annesi ve mutsuz bir evlilik yaşayan kız kardeşiyle birlikte oturan, ortodoks yahudi bir kızdır. batı felsefesi eğitimine fanatikçe bağlıdır ve aşkın sadece bir yanılsamadan ibaret olduğunu kanıtlamaya kararlıdır. ancak cezayirli bir müslüman’a âşık olduğunda ayaklarının altındaki güvenilir zemin sarsılmaya başlar. erginleşme dönemine müşfik bir bakış olan bu yarı-otobiyografik ilk film, din, felsefe ve tutkulu aşk üzerine müthiş bir çalışma.

cici kus

son girdiği entrylerle bana sözlükteki ’bilgiç’ unvanının kendisine yeterli gelmediğini düşündüren zat.zira walide s lawyer olsa hoş olmaz mı,olur...

lakin anlamadığım nokta şudur:benim ya da bir başkasının verdiği ayarların walide sultan kişisinin sözlük hesabının kapatılmasında bir rolü yoktur.burada kurallar vardır,uyan kalır,uymayan yönetim tarafından gönderilir.bu kadar basit...

şimdi de bazı entrylerine göz atalım:
#298251 hmm bir yazarın ukdeyi doldurması için ’haddi olmasının ölçütü nedir?cici kuş adlı yazar buna karar vermede nasıl bir hak görmüştür kendinde?bu entryde ve abkz verdiği
#298258 nolu entryde geçen tehdit cümleleri için kendisine ’elinden geleni ardına koyma’ demek istiyorum.#298249 id’li entryde sözü geçen başlığın ise çağrışım olmadığını belirtmek isterim.sanırsam yazması var,okuması yok.

gene birilerine çemkirme işlevi taşıyan entryleri:
#298253
#298285
#298232

son olarak sözlüğün forum olmadığı,kimsenin kimseye laf atmaya,hakaret etmeye hakkı da olmadığı gerçeğini hatırlatır,üzüntüsünü sessizce yas tutarak geçirmesini,cici cici entrylerini girmesini,birileriyle uğraşmak için alakasız ayarlar vermek yerine imla kurallarına dikkat etmesini naçizane öneririm.mazallah müwekkili gibi kuş olup uçabilir...

scout

team fortress 2’nin ele avuca sığmaz delikanlısıdır. oyunun diğer karakterlerine göre iki kat daha hızlı hareket eder, havada peşpeşe iki kere zıplayabilir. özellikle capture the flag bölümlerinde çok işe yarar. yakından süper etkili bir adet pompalısı ve koca heavy’i 3 darbede yere yığabilen bir baseball sopası vardır. evlerden ıraktır.

tuzluk

söylemeye gerek olmasa da yazıları beklediğimi belirtmek isterim bugün bitimine kadar.gece yarısından sonra 14. sayı yayınlanacak çünkü.