banyodan yeni cikmis sevgili

muhteşem bir şampuan ve duş jeli kokusu ortalığı sarmıştır.tabi birde ılık duştan çıkan sevgilinin buharı üstündedir hala ,temiz olduğunu bilmenin vermiş olduğu istek de cabasıdır.hal böyle olunca sevgiliyle koyun koyuna yatmak farz olmuştur..koku içe çekilerek yatılır uyunur.

obruk

florida’da bir anda bir evin altinda olu$an $ey. evdeki adami da yutmu$, e$yalari da yutmu$. adamin odasina girdiklerinde odanin icerisinde sadece koskocaman bir bo$luk gormu$ler. adamin hayatindan umut bugun itibari ile kesilmi$.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/22724523.asp

postgresql

postgresql, veritabanları için ilişkisel modeli kullanan ve sql standart sorgu dilini destekleyen bir veritabanı yönetim sistemidir.

postgresql aynı zamanda iyi performans veren, güvenli ve geniş özellikleri olan bir veri tabanı yönetim sistemi’dir. hemen hemen tüm unix ya da unix türevi (linux, freebsd gibi) işletim sistemlerinde çalışır. ayrıca nt çekirdekli tüm windows sistemlerde de çalıştırılabilir. postgresql ücretsiz ve açık kodludur.

postgresql diğer ticari ya da açık kodlu veritabanlarında bulabileceğiniz özelliklerin hemen hemen hepsini (ya da daha fazlasını) kapsar.

postgresql özellikleri (postgresql faq’da listelendiği gibi):

* transactions
* subselects
* views
* foreign key referential integrity
* sophisticated locking
* user-defined types
* inheritance
* rules
* multi-version concurrency control

af dilemek

yapilan hatayi kabullenmektir,vicdan azabi cekmeye dayanamamaktir,ozur dilemektir,zararin her hangi bir yerinden donmeye calismaktir,cok sik tekrarlanmak zorunda kalinmadigi surece asil bir davranistir.daha asili icin : (bkz:affetmek)