confessions

galahad

Yazar

  1. toplam entry 662
  2. takipçi 2
  3. puan 2046

killzone mercenary

Bugün sessiz sedasız şekilde sunucuları kapatılan ps vita oyunu. Çıkış yılı 2013.

Günüm nede güzel başlamıştı. Kuşlar cıvıl cıvıl, hava da güneşli. Pezevenk sony, bu haberi verene kadar...

Koca firmanın, düşünemediği şey şu;

Evet, oyun çıkalı 7 sene olmuş. Ama şimdiye kadar multiplayer kupalarını almayan insanlar olabilir. O yüzden sunucularını kapatmadan en az 1 hafta önce duyuralım ki alamayan insanların vakti olsun...

Bildiğin sony, bunu düşünememiş amk. Önceden haber vermeden hangi firma sunucu kapatır, yakıştı mı bu yaptığınız. Onca insan açıkta kaldı. Tepkiler var ama sony gibi japon kafasının geri adım atacağını hiç düşünmüyorum. Sırf şu olay yüzünden sony' e duyduğum minnet ciddi oranda azaldı.

tenet

İkinci fragmanı da çıktı. Ayrıca nolan, şimdiye kadar yaptığı en aksiyonu bol film olacağını söylemiş. Sınırı aşmadığı sürece sıkıntı yok ama nolan fimlerinde aksiyonun ön planda olması beklenen bir olay değildir. Pek hoşuma gitmedi bu demeç ama yine de nolan diyoruz ve bekliyoruz.

playstation 5

En Sonunda tanıtımı, 4 haziran tarihinde yapılacakmış.

Konsoldan ziyade, çıkacak oyunların ağırlıkta olacağı bir sunum olacakmış diye okudum ama ne kadar doğru emin değilim. Bekleyip göreceğiz.

Uzun süredir kaliteli sunum izleyemedik. Sony, özel oyunlarını patır patır masaya vursa da keyfimiz yerine gelse.

space force

Steve carell içeren yeni netflix komedi dizisi. The office yapımcılarından... falan deniliyor ama orası işin reklamı tabi.

Konusu, amerika'nın askeri gücünü uzaya taşımasıyla beraber, kurdukları birimin başından geçen olaylar. Bu birimin ismi de anlayacağınız üzere space force.

Dün gece ilk bölümü izledim ve sezon on bölümden oluşuyor. Beklediğim şey, steve carell ve sitcom. Ama ilk bölümde görebildiğim tek şey sadece steve carell mimikleri. Adamın kendisi de komik olunca mimiklerine bile gülebiliyorum. Ama bunun dışında ilk bölüm sanki belgeselmiş havası verdi. Umarım ileride açılıyordur, bilerek ilk bölümü bu şekilde tanıtım amaçları tutmuşlardır... ( pek umudum olmasa da )

Bu diziden bağımsız, artık sitcom türünde yapımlar çıkartmak zorlaştı sanki. Muhakkak her yıl çıkan onlarcası vardır ama the office, seinfeld, how ı meet your mother kalibresinde işler çıkamıyor gibi.

amerika birleşik devletleri'nde çıkan olaylar

Bu kadar şeyin üst üste gelmesi gerçekten garip. Polis tarafından Öldürülen vatandaş ilk değil. Ama olayların bu denli patlak vermesi, neden daha önce değil de şimdi oldu.

Birilerinin, ciddi şekilde dışarıdan yönlendirdiğini düşündüğüm olaylardır. Ya da tek sebebi, insanların tahammül sınırına ulaşmasıdır... her iki türlü de etkilerini bir kaç hafta içinde göreceğiz.

the last of us part 2Videodan gördüğümüz üzere dodge mekaniği tüm oyun boyunca bulunacak. Halat ve zıplama mekaniği de aynı şekilde gösterildi...

Grafiklere bir şey demiyorum artık ama şu animasyonlarda zirve noktasına gelmişler. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi animasyonlar diyebilirim. Bu kadar gerçekçi olunca, birini vururken garip hisseder miyim acaba merak ediyorum.

Yıllar geçen bekleyiş sona eriyor... bu arada oyunun inceleme kopyası sitelere gönderilmiş. Bazı insanlar çok şanslı.

the last of us part 2

Yarın tamamıyla part2 odaklı bir state of play sunumu olacak. Yaklaşık 20 dakika boyunca oyuna dair detaylar, yapımcılar tarafından paylaşılacak.

https://blog.us.playstation.com/2020/05/25/state-of-play-get-a-preview-of-the-last-of-us-part-ii-wednesday/

fifa 17

3 yıl önce yerin dibine soktuğum ama şu günlerde tozlu raflarından çıkartıp deneyince, ucundan sevdiğim oyun. Fut canlı, sezonlarda oyuncu bolca var. Yeni fifalar ve eski fifa kafasının tam arasında kalmış bir oyun.

warframe

Hakkında ilerleyen günlerde uzunca bir inceleme yazısı yazacağım f2p shooter oyunudur. Çıkış yılı 2013 olmasına rağmen o günlerden bugüne versiyon değil, direkt çağ atlamıştır. Yaklaşık 3-4 aydır güncel oynuyorum. Hala inceleme için hazır değilim. Oyunun içerik desteğini tahmin edin.

ezan

Ya arkadaş bizim millet gerizekalı bunu biliyorum da laf anlatmaya çalıştığım insanın, bana verdiği karşılık hayvan düzeyinde olunca dayanamıyorum.

Boş insanların olduğu ortamda Laf açıldı işte camiler boş kaldı, virüs mirüs hep müslümanlara engel olmak için uyduruldu. Fellainimidir, fellermidir nedir... tam hatırlayamadım işte öyle birinden bahsettiler. İsmi yuvarlama yazdım, hatırladığım en benzer isim eski manu oyuncusu, bonus kafalı olan.

Neyse, benim boş boğazlı olmamdan dolayı ortaya, ezanların çok yüksek sesli okunmasından rahatsız olan insanların olduğu yemini attım. Hepsi tek bir ağızdan rahatsız olan siktirsin gitsin dedi. Ben de burada problem ezandan rahatsız olmak değil, inanmayan insanların da doğal olarak uykusundan uyanması veya çocuğu uyatının problem yaşaması ya da en kötü karga sesli imamın ses şiddetine maruz bırakması. İnanmayan bir insanın bunlara maruz kalmaya hakkı yok. Bunun yerine diyanete aktarılan bütçeyle merkezi hoparlör yerine en azından bölgelere ayrılmış şekilde hoparlör takılırsa, hem daha fazla ses yoğunluğuna ulaşılabilir, hem de yüksek sesten rahatsız olan insanlar da rahatlar dedim. Karşılığında ezandan rahatsız olan varsa başka ülkeye gitsin, burası müslüman ülke şeyini aldım.

Tamam çoğunluk sende, camide çav bella çalınca inanmıyorsan saygı duy diyen de sensin. Ama karşılıklı saygıyı benden çok sen isteyenlerin, ezanın yüksek sesle okunmaması hakkına kafa kesme modeliyle yaklaşınca, kusura bakma kardeş senden saygı bekleyen senin gibi olsun diyerek köşeme çekiliyorum.

En başta hayvan demişim ya, onu da test ettim. Boş değil yani. Bizim ineklerin karşısına geçip aynen bu söylediklerimi tekrarladım. Ne dediğime bakmadan möööö yaptılar. Bu laf anlattığım arkadaşlar da anlattığım içeriğe bakmadan direkt anırma moduna geçtiler..söyleyin şimdi hangisi insann hangisi hayvannn ikiside mi insan, ikiside mi hayvan.

polisin kuryeye hakaret edip tokat atması

Memleketin her köşesine yayılmış iş ahlaksızlığı kavramının hakkını verenlerdir. Bu işten para kazanıyorsun, o zaman bu işi kuralına göre yapacaksın. Ben anlamam öyle devletin polisiymiş laflarını. Kutsal falan da değilsiniz. Sana bu devlet para ödüyor, sen kafana göre işinin dışına çıkıp vatandaşa ahkam kesiyorsun... bugün işini kaybetmediyse diyecek söz yok.

Aynı zamanda Akp hükümeti, süleyman soylu tayfasının da bir ürünüdür. Bahsi geçen polisin, Kahvehane ağzıyla siyaset yapıp, şöyle güçlüyüz, böyle sikeriz, ekonomi şaha kalktı, musul kerkük bilmem ne diyenleri de örnek alıp etkilendikten sonra, böyle tavırlar sergilemesi de ayrıca olasıdır.

snowpiercer

Önce konuyu verelim. çekirdeğine kadar donmuş bir dünyada geçen kıyamet sonrası dizisi. bir kaç şey daha söylersem zaten diziyi izlemiş kadar olacaksınız o yüzden yeter diyorum ve kafama esenlere geçiyorum.

Yahu kardeşim yüklesenize tüm bölümleri, ne o öyle haftada birer bölüm !!?? Beyaz tv mi izliyoruz, diyecektim ama netflix ve tnt ortak yapımıymış. O yüzden haftada bir bölüm yayınlanıyormuş. Sağlık olsun.

İlk iki bölüm yayınlandı ve taze taze bitirdim. Netflix'in direkt içinde olduğu dizilerde benim gözüme çarpan çok önemli bir mevzu var. Dizinin ilk bölümüne neredeyse tüm dizi bölümleri kadar bütçe ayırıp, hayvan gibi sağlam yapmak. Tabi bu sadece netflix'e özel bir şey değil. Herkes ilk bölümünü kaliteli ve izleyicide merak uyandırıcı şekilde yapmak ister. Aklıma gelen bir kaç örnek the witcher, into the night, kingdom, altered carbon, narcos mexico ve hatta black mirror.

İşte bu bahsini geçtiğim ilk bölümün özel büyüsü olayı var ya ? Snowpierce diye ismini zikrettiğimiz dizide gramı bile yok. Belki tnt ortak yapımı olmasıdandır, beni etkilemedi sonuç olarak.

İleride dizi nereye gider bilemiyorum. Ama şu haliyle bana pek de umut vermedi. Oyunculuk, atmosfer falan nasıl dersem doğru olur... yapmacık geliyor. Bana kıyamet sonrası diye sunduğu dünya hiç gerçekçi gelemedi. Sebebi mantıksız olduğu falan değil. Olayın altını doldurmamışlar. Konuya direkt olarak trendeki sınıf ayrımından, sınıf isyanlarından girersen ben dışarıdaki kıyametin ciddiyetine nasıl erişeyim ki ? Trans sokucam, gay sokucam, lezo sokucam, sakso çektiricem, zenci başrol yapıcam ama kıyamet sonrası dünyayı anlatmadan bir kaç kelime edip üzerinde durmadan geçicem. Ohh miss. Burada yanlış anlaşılmaması gereken önemli bir şey var, ben dizilerde filmlerde gözümüze gözümüze sokulan lgbt zımbırtısına karşı değilim. veya zenci başrol olmasına ya da ne bileyim beyaz erkeklere ölüm diyenlerden de değilim. Ama dizide anlatılması gereken boşluklar var iken bunların göze sokulması bence yanlış.

Bir de dizideki sesler başımı ağrıttı, diyalog geçtiğinde etraftaki sesler sanki diyalogları bastırıyor gibiydi. Yani belki izlerseniz, siz de seslerin rahatsız edici olduğunu fark edebilirsiniz. Benim kafam mı güzel, yorgunluktan mı rahatsız oldum çözemedim.

Yine de yeni bölüm çıktıkça izlenip geçilir. Çok aşırı beklentiniz olmaasın. Zira bu dizinin kendisi de ne yapmak istediğini tam olarak bilmiyor.

Bir de umarım bunları gören tek benimdir. Diziden büyük beklentim vardı.. beklentim yüksek diye mi ağır eleştirdim, harbiden de çok kötü bir giriş mi yaptılar bilemiyorum.

call of duty black ops

Son 3-4 gündür ps3'te zombi modunda takılıyoruz. Ekip aşırı sağlam. Hatta bir tanesi, şimdiye kadar çıkmış bütün cod oyunları başarımlarını tamamlayabilmiş birisi.

Zombi modu başarımları gerçekten zor. Hele 2010 yılında çıkmış bir oyunu, günümüzde oynamak ayrı zor. Göz, daha yüksek fps ve grafiklere alıştığı için biraz zorluyor. Toplam 4 tane ek paket var. İkisini bitirdik first strike çok basit, sona kalan ek paket biraz zorlayacak artık... zamanında bu oyunu oynamak daha da keyif verirdi ama bugünlere nasipmiş .

gran turismo 7

muhtemelen playstation 5 için çıkış oyunlarından biri olacaktır.

lisanlı playstation ürünleri satan Next Level Racing, gran turismo 7'nin logosunun bulunduğu bir görsel paylaştı. Ardından apar topar görsel silindi. ama iş işten geçti tabi.
0 /