confessions

independence

- Admin -

  1. toplam entry 118085
  2. takipçi 68
  3. puan 2043291

bayram namazı

independence
tam kapanma döneminde olmamiza ragmen, her gün hala 10 binden fazla vaka 250 den fazla can kaybimiz olmasina ragmen, bayram namazi yarin camilerde kilinacak.

diyanet isleri baskaninin aciklamasi bu yonde.

tebrikler.

yüklenen dosya php.ini dosyasındaki upload max filesize directive ile belirtilen limiti aşıyor

independence
wordpress'de admin panelinden yuksek boyutlu herhangi bir dosya yuklerken karsilasabileceginiz sorun. wordpress upload size defult olarak 2mb gibi gerizekali bir boyutta gelmektedir. bu durumu duzeltmek cpanel uzerinden son derece basittir.

1- cpanel e gir.
2- cpanel ana ekraninda muliphp ini editor yaz yahut sadece multi yaz karsina sonuc cikacaktir zaten.
3- multiphp ini editor e gir, hata veren domaini sec.
4- hata veren domainin detaylarinda upload max file size yahut benzeri kismi bul(2m yazacaktir icerisinde)
5- 2m yi 256m ile degistir.
6- alt kisinda apply tusun bas.
7- gecmis olsun.

sürü bağışıklığı

independence
bir pandemi döneminde, pandemiye maruz kalan toplumun yüksek çoğunluğunun hastalığa yakalanması ve hastalığı geçirmesi sonucunda oluşacağı düşünülen bağışıklık.

hastalığı geçiren ve hayatta kalan kişilerin aynı hastalığa kısa dönemde yeniden yakalanmasının düşük ihtimal olduğu düşünülür ve hastalığı yayma olasılığı da ya azalır ya da sıfırlanır. bu sayede toplumun büyük bölümü hastalığı geçirdiği için de hastalığın yayılma hızı düşer ve nihayetinde son bulur.

lod

independence
su siralar yanmakta olan israil sehri. hamas'in yogun saldirisi altinda. lod belediye baskani sehrin kontrolunun tamamen kaybedildigini acikladi. israil hukumeti orduya lod'da guvenligi saglayin talimati verdi.

filistin

independence
son 3 gundur israil ile amansiz bir carpisma icerisindeler. israil vurdukca filistin de israil topraklarini vuruyor. son 3 gunde yasanan can kaybi sayisi pek cogu cocuk olmak uzere 30/40 dan fazla can kaybi.

israil topraklarinda filistin fuzeleri patliyor ve demir kubbe bu saldirilarda %85 / %90 civari basarili.

israil

independence
olaylarin ateslenmesinin sebebini bilmemekle birlikte son 3 gundur filistin topraklarini bolbaladigini biliyorum. filistin daha dogrusu hamas da karsi savunma yapiyor. kimi kaynaklar olaylarin baslangicinin israil oldugunu soyluyor, kimileri ise hamas'in baslattigini soyluyor. net bildigim sey su dakikalarda israil'in lod sehri alevler icerisinde ve lod belediye baskani sehirde kontrolun tamamen yitirildigini acikladi.

wuhan virüsü

independence
ülkemizde dünkü durum su sekilde;

vaka sayısı 13,604 kisi.

vefat sayisi 282 kisi.

sözde tam kapanma var ama caddeler sokaklar tiklim tiklim, dolayisi ile yok oyle bir sey. peki bu sayilar neredeyse 70 binlere varan vaka sayisindan 13 bine nasil inebildi?

inmedi elbette ama 17 sinden sonra sokaga cikma yasagi sona eriyor ya, turist lazim turizm lazim.

17 sinden sonra gercek verileri yazacak olurlarsa gunluk 15k ortalamasinda artis olacaktir vaka sayilarinda. bu sekilde asla ustesinden gelemeyecegiz bu virüsün.

anneler günü

independence
2021 senesi icin olani bugune denk gelmistir.

hayatta olan tüm annelerin anneler gunu kutlu olsun, vefat eden annelerimizin de topraklari bol olsun, allah cenneti ile mukafatlandirsin tum anneleri insallah.

yeniden kutlu olsun.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol