tom clancy's rainbow six siege

3gen
arkadaşlarınızla birlikte coop olarak oynayabileceğiniz bir oyundur. e-spor kategorisindedir. oyun içi grafikler muazzamdır . stratejinizi konuşturabileceğiniz bir oyundur.

not: hikaye modu vardır.
galahad
Yukarıda hikaye modu vardır denilmiş ama hikaye modu bulunmayan oyundur.
Botlara karşı oynayabileceğiniz oyunlar bulunsa da bunları hikaye modundan sayamayız. Tabi arka planda operatörlerin bir hikayesi var. Her yeni sezonla birlikte hikaye de animasyon şeklinde aktarılıyor. İzleyip geçiyorsunuz veya isteyen izlemez.

Bu oyun çok başarılı bir formül tutturdu. Bildiğiniz cs mantığı; 5vs5 maçlar, bomba kur imha et. Saldıranlar ve savunanlar...

Ama burada etkili olan, oyunu başarıya götüren olay operatörler mantığı desek yanlış olmaz. Pek çok farklı ülkenin komandosunu falan bu oyunda görüyoruz. Her operatörün kendine has yeteneği var. Misal birisi ufak bir alev silahıyla tahta kapıları eritiyor, bu sayede ses çıkartmadan içeri sızabiliyor. Bir diğeri ufak örümcek dronları bırakıyor ve bunlar düşmana adeta bir kene gibi yapışıp can yiyor aynı zamanda düşman dronlarını oto etkisiz hale getiriyor. Örnekler çok fazla ve yaratıcı işler var.

Toplamda 40-50 tane operatör vardı galiba. Oyuna girmeyeli baya oldu. Bugün yeni sezon gelmiş. Onun hatrına girip bakacağım.
Yeni eklenen operatörün trans olduğunu da özellikle gösterdikleri için ben de burada özellikle yazmak istedim.

Bu arada ps4 güncellemesinin boyutu 20gb.
boranepy
ilk başlarda gerçekçiliği ile ön planda olmasına rağmen son 2 yıldır bilim kurgu kitaplarından fırlamış operatörler geldiği için cazibesini yitirmiş tactical first person shooter oyunu.
galahad
Şu anki crystal guard sezonuyla değişen menü tasarımları falan iğrenç olmuş. Oyunu ciddiye alamıyorum bir türlü.
galahad
Birkaç senelik r6 maceramı bugün bitirdim. Artık oynamayacağım. Oyun öyle oynanmaz hale falan gelmedi, gayet stabil ve oyuncusu bol ama yeni eklenen operatörlerin inatla ucube tipler olması rahatsız edici. Gittikçe gerçekçi havadan daha fazla uzaklaşıyorlar. O çizgiyi geçeli çok oldu ama bokunu çıkartmanın da ötesi geçtiler.

Bir diğer sorun da oyunun aim odaklı hale gelmesi. Bunu genele yaymak doğru olmaz elbette, yüksek ihtimalle yüksek liglerdeki oyuncular taktiksel oynamaya devam ediyordur ama gold rank veya bir üstü için konuşursak, çoğu zaman taktikten uzak, bireysel aim becerilerinin sergilendiği maçlar oluyor. Bu da benim sevmediğim bir mevzu. Oyunun, kendi amacının dışına çıkması durumu.

Belki ben kötü oyuncu olabilirim ama oyunun her yeni gelen sezonla, operatörle ve ubisoft'un oyunu düzenleme adına yaptığı nerflemelerle oyun gittikçe taktiksel olmaktan uzaklaşıyor. Ben böyle görüyorum. Bana katılmayanlar da olabilir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol