bülent arınç

0 /
my son is father
oglunu bir tren kazasinda kaybetmistir, bir konusmasinda her gece agladigini soylemistir, duygusal adamdir, akp icinde tutarliligini koruyan ender insanlardndir. fikrini birileri istiyor diye degistirmez. irak ’a asker yollamama konusunda on saflarda yer almistir.
cyranonunburnu
tbmm başkanlığı yaparak cumhuriyetin temellerine yapılmış en buyuk hakaretin baş aktorlerinden olmuş kişi. tutarlılık hangi konuda olduğuna göre takdir edilmesi değişen bir ozelliktir. unutmayalımki dunya daki liderler arasından en tutarlısı hiç süphe yoktur ki adolf hitler dir. geri dönecek olursak devlet adabını bilmeyen demokrasiyi ne amaçla azında sakız ettiği gayet aşikar olan bu insan rusyada yine devlet geleneğiyle takdir toplayan bu milletin utanç kaynağı olmuştur.

buyrun:

http://www.milliyet.com.tr/2006/07/12/guncel/gun03.html
ya basta viva zapatista
’’lenin’i ölü görmek çok güzel’’ diyen kendisiyle aynı topraklarda yaşamaktan utandığım şahsiyet.

sayın arınç, bir gün unutmayın ki herkes gibi sizler de bizler de öleceğiz ve hangi inanç ya da inançsızlık sistemine göre olursa olsun dünyada bu şekilde konuşmalar yapamayacağız.dev genç marşında dediği üzere ’’devrimciler ölür ama devrimler durmaz sürer’’; bu cümleyi anlamak için etik ve mantık gerekir, üzerinde uzun uzun düşünmeye vaktiniz olacaktır seyahatlerinizde.devrimciler ve bunlardan en büyüğü lenin yaptıkları ile hatırlanacak; halkına verdiği iş, ekmek, özgürlük sözünü tutmuş olması ile yandaşları da övüneceklerdir;oysa ki siz henüz 2002 seçimlerinde verdiğiniz sözleri parti olarak ve kişisel yaşamınızda sergilediğiniz tavır ile tutmadınız.eğer ki bir daha milyonların saygı ve sevgisi içinde olan büyük devrimcileri ağzınıza alırsanız tarih sizi affetmeyecektir.

tavsiyemiz bir bardak soğuk su içmeniz olacaktır;lenin’in eserleri hala hayattadır ve geliştirilerek tüm dünya halklarının kurtuluşu için insanlara ulaşmaktadır.lenin gider, che gelir; che gider, mahir gelir; mahir gider binlercesi gelir.

unutmadan söyleyelim troçki’nin zırhlı treninin geçmediği beyaz ordu yanlısı yerler kalmış olmalı.siz zahmet etmeyin onlar sizin kağınızı çalacaklardır.ve o büyük gün geldiğinde dünya halkları tek vücud olacaktır elbet.

biz leninistler de bir çok kişiden tiksindiğimizden dolayı onları görmek istemeyiz; ama hümanizmden esinlenerek ölmelerinin birilerini üzeceğini de biliriz.sizi bugün buraya yazamayacağım şekilde anmaya devma edeceğim ömrüm boyunca, oturduğunuz ceylan derisi koltuklarda ceylanların gazabına uğramamanız dileğyle...
alchoburn
içten içe cumhurbaşkanı olmak isteyen, fakat bu sefer amacına tbmm başkanı olurken yaptığı çocuksu ’bana ne bana ne ben olcaam’ tarzı yaklaşımla ulaşabileceğini sanmadığım,sanmak istemediğim siyasi şahsiyet
ederleziavela
cumhurbaskanlıgı seciminde tbmm baskanı gibi davranmayan akp nin usagı gibi davranan meclis baskanıdır.secim icin gereken 367 vekil sayısı, chp li ve diger partili vekillerin salona gırmeyerek engellemesi sonucu iceri de olanı biteni kontrol etmek icin gonderilen chp li vekile alenen, bilerek saldıran akp li cambazlara, mudahale icin iceri giren chp li millet vekillerini "tespit ettim sizi" salona gırdınız diye tutanak tutup,gereken sayıya ulasıldıgı yonunde karar alan tbmm’nin yanlı baskanıdır. bu olay turkiye cumhurıyetı demokrasısıne vurulmus cok buyuk bır darbedır.ama asıl darbeyi genelkurmay baskanlıgı vurmustur.
ankakusu
tayyip’e ’ bir sen, bir ben, bir de gül’ diye direterek bugün ortamin gerilmesinde önemli payi oldugu söylenen kisi.
nick nicki nickince
tayyip’e "ya sen, ya ben, ya gül" demiş, eğer bu isimlerin dışında biri adaylığını koyarsa kendisinin de aday olacağını belirtmiş tbmm başkanı. yüzsüzlüğü elden bırakmayan, açık açık cumhurbaşkanlığı pazarlığı yapan insan.

(bkz: dürrük)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol