balgam

esek sipasi
bogazada birikmesi sonucu insanin nefes almasini zorlar.yesil ve tonlari rengindedir cogunlukla.bunu yutmamak gerekir, tukurmek sagliga yararlidir.
kurban
solunum yollarından gelen ve ağız yoluyla dışarı atılan mukus,cerahat ve bazen de kandan oluşan koyu yapışkan madde.
elchi
kızılan kişiye tükrük gönderilirken karışım yapılırsa, duyguların layıkiyle ifade edilmesine çok katkısı olan salgı denilebilecek hededir.
downinahole
sigara içen kişilerin bir bölümü sabahları bunu sökebilmek için ayin gerçekleştirirler.bir de farklı sigara içmek balgam yapabilir.her sigara her kişide balgam yapmayabilir aslında.adamına ve sigarasına göre değişir ki zaten bir önceki cümlede de tamamen bunu anlatmaya çalışmıştım zaten.
insan lekesi
krizler halinde gelen öksürükle birlikte ciğerlerimi de söküp çıkaracağından korktuğum sümüksü,yapış yapış,iğrenç ,hafif tuzlu salgı.
greyfurt
çıkartılınca değil, çıkartılmayınca korkulması gereken, sümüğün yandan yemiş versiyonudur.

bol bol su içilir, vücut daha çok balgam üretir (enfeksiyona bağlı olarak) ve balgam çıkartılır. vücut temizlenmiş olur.

orta yerde "haaaarkg puaaa" diye çıkartmayın tabi ama kibarlık yapıcam diye yutmanında alemi yok yani. git banyoya, sonla musluğu, "her hürk" yap o kendi kendine çıkar.

sigara içenlerin sabah balgamı ile ilgili bazı sıkıntılardanda dem vurulmuş başlık altında. sabah kalkınca ilk iş bir bardak su için. yumuşayan balgam, kayganlaşan çıkış yolunda iken; artık o saniyeden sonra tutmak istesenizde o durmaz zaten.

iğrenç ama yararlı bi entry oldu kanatindeyim. mutlu yarınlar bizi bekliyor gibiyim. yaşasın papatya kardeşliği.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol