ahmet türk

0 /
emhhre
pkk ile tabanımız aynı diyebilen türkiyedeki bir partinin; dtp’nin, eşbaşkanı olan şerefi eksik benim gozumde 5 para etmez adi yaratık.
yorulmaz savasci
demokrasiden,gelişmekten,çağdaşlıktan,bilmem ne zıkkımdan bahseden,ama töreler gereği ölen kardeşinin karısı ile evlenen demokrat şahıs.yakışır.
betterthan
en son yaptigi aciklamalarda anafartalar caddesine gidip oradaki esnafa taziye dilekleri iletmek istedigini ancak gelecek tepkilerden cekindigini soyleyen bunye,
sen hem acik acik destek vereceksin,hem imralida baskanimiz yatiyor diyeceksin,millete gazi vericeksin gerekli mali yardimlari toplayip onlarla mayin alip muhimmat alip benim askerimi oldureceksin sonrada biz aslinda kardeslikten yanayiz bik bik bik otuceksin, afferin.
duncan mac leod
mecliste yemin etmeden önce ilk önce mahkemeye gidip soyadını değiştirmesi daha sonra da bir hayvam,nat bahçesine gidip kendine primatlar bölümünden yer ayırtması gereken varlıktır.
aksi takdirde darwin in evrim teorisini doğrular nitelikte bir varlık mecliste gezmeye devam edecek,hem de hiçbir faydası olmadan...
bana kalırsa ,ona ve sırrı sakık denen varlığı ve onu meclisten tasfiye edip vekil adaylığını koyan iki hayat kadınını getirmek daha mantıklı olur.en azından hayat kadınları ülke insanına bu evrim zararlılarından daha çok hizmet yapmıştır.
nickmickyock
türkçeyi bir yabancı dil olarak kabul eden ve benim imrendiğim bu soyadına nasıl sahip olduğuna şaşıp şaşıp şaşakaldığım kişidir. bu soyad olayının köküne inildiğinde bu bile muhtemelen bir provokasyondur, aile kayıtlarının incelenmesi gerekir.

1944 mardin doğumludur.
güneydoğu’nun ünlü aşireti, kanco ailesinin lideridir.
10 yaşında babası hacı sinan’ı kaybeden ahmet türk’ün aktif politik hayatı, milletvekili ağabeyi abdürrahim türk’ün öldürülmesi ile başlar.
1974 yılından beri çeşitli sol partilerde bulunmuştur.
1989 yılında paris’teki kürt konferansına katıldığı gerekçesiyle milletvekili bulunduğu shp’den ihraç edilmiştir.
o günlerde halkın emeği partisi’ni kurarak başladığı etnik siyaset çizgisi, bugün dtp’yle yeni bir boyut kazanmıştır.
22 temmuz 2007 seçimlerinde bağımsız mardin milletvekili olarak meclise girmiştir.


hiçbir etnik köken tartışması içerisine girilmeden, açık ve net olan bir şey vardır ki bu ve bunun gibi insalar yani bebek katili terör örgütü pkknın piyonları, bütün gelişmiş ve çağdaşlaşmış ülkelerde olması gerektiği gibi, insanın önce insan ve arkasından vatandaş olmasından kaynaklanan düşünce ve ifade özgürlüğü gibi hakların boşluklarından faydalanmaktadırlar. ne doğuda ne batıda,etnik köken, bölge de farketmez; pkk gibi bölücü bir terör örgütü ile aynı tabanda olduğunu beyaz eden bir şahsiyet nasıl devlet görevine soyunur.

bu ve bunun gibi terörist tayfası kösele suratlıdır. şerefli türk milletinin gözünde birer kiralık katilden farksızdırlar.
onlar gibi terörist tayfasına dahil olan yada cahil eğitimsiz gözleri ve pencereleri gerçeklere kapalı insalardan ipe un sermeyle, şununla bununla oy almışlardır. sanmayın ki aziz türk milletinin hür iradesidir.
bunlar hapse girer, çıkar, sıçtıkları tabaktan yer, ağızları kokar, kafaları bitten geçilmez..

bu şahsiyetsiz intihar komandolarının gözlerinin içine bakıldığında vatanımızın ve milletimizin bağımsızlığının teminati olan aziz türk askerinin, türk şehidinin kanının rengi görünür.
chavez
mardin’de iki aşiret. kaçakçılık bu iki aşiret arasında paylaşılamayan gelir kaynağı. aşiretlerden biri sağcı, diğeri solcu. 70’li yıllarda uzun namlulu silahlarla çatışan, birbirine üstünlük kurmaya çalışan iki aşiret. abdürrahim türk, bu çekişme sonucu öldürüldü. sonrasında chp’ye yaslanan sırt, halkı sömürmeye devam. sonrasında artık çıkar yol bulamamak ve pkk’ya sırt dayamak, ama hala halkı sömürmek. eğer sen kürt’ü savunduğunu söylüyorsan ben sana kıçımla gülerim.
(bkz: demokrat aşiret reisi)
(bkz: faso ne demek)
(bkz: anladın sen onu)
howimetyourmom
bugün ki meclis açılışında istiklal marşına eşlik etmeyen. ama nasılsa demokrasi adı altında mecliste yeralan marşımızı bile söylemeyeceksen meclisimizde ne işin var be adam dedirten kişi.
cucugamusi
türk ordusunu, pkk ile savasta kimyasal silah kullanıyor iddiası ile tbmm e şikayet eden şahis.zamanında turkiye ’yi avrupa insan haklari mahkemesine sikayet eden bayan’in esinin cumhurbaskanı oldugu düşünüldüğünde;
"ülkeme neler oluyor,kim bunlar,neden buradalar diye sormamak ahmaklık hatta aymazlık; bile bile,eli kolu baglı, olanları izlemek acizlik olur"
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol