30 ekim 2020 ege denizi depremi

independence
bugun saat 14:52 sularinda merkez üssü izmir seferihisar olan kimi yerlere gore 6,6 kimi yerlere gore ise 6,9 şiddetinde cok buyuk bir deprem meydana geldi. deprem seferihiar merkezli olmasina ragmen istanbul'da da hissedildi. pek cok binanin yikildigi soyleniyor. su ana kadar tespit edilebilen can kaybi sayisi 4 kisi. tum izmir halkina cok cok gecmis olsun.

edit: ne yazik ki can kaybi sayisi 6 olmus.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberi-izmir-seferihisarda-6-6-buyuklugunde-deprem-20ye-yakin-binada-yikim-ihbari-41650139
independence
can kaybi sayisi hizla yukseliyor. depremde hayatini kaybeden kisi sayisi 21 e yukselmis durumda. 435 kişi halen tedavi görüyor. 25i yoğun bakımda, 9 ameliyat devam ediyor. 364 kişinin tedavisi tamamlanarak taburcu edildi. saglik bakaninin aciklamalari bu yonde.
meekma
siz samimiyetle üzülüyorsunuz ama birileri hala şov peşindesağlık çalışanlarımız hastaları kapıda beklemişler

fotolara bak..

gözlerimiz yolda kaldı pozu
https://pbs.twimg.com/media/Ell6550WMAA26Wk?format=jpg&name=large

tek ambulansın başında 20 tane sağlık çalışanı .. nolcak abi bu kadar adam? en arkadaki hemşire hastayı bile göremez.
https://pbs.twimg.com/media/Ell656EXIAQ8wUL?format=jpg&name=large


bu şov... sağlık çalışanları çok kahraman şovu..

yaralı kişi zaten saatlerce beklediği bir göçükten çıkmış. sorunun temel nedeni ortadan kalkmış.. 20 saniye hastane girişinde beklese ne olur? hiçbir şey olmaz. ama o zaman şov da olmaz.

bu şovlar sonra bize isyan twitleri olarak geri dönüyor biliyorsunuz değil mi?... sağlık çalışanları isyan etti oluyor... bakıyorsun neymiş isyan sebebi diye, meğer döner sermayeymiş.. para verin bize çabuk.. buymuş isyan..

ama ahlaksız şov bitmiyor.. pandemi tiyatrosuna da gaz vermek için hala enkaz başında canla başla çalışan insanlara maşke meşafe siksikçiliği yapıyorlar. o kadar ağır işi maskeyle yaparsa orada çalışanlar ölür... ama şov must go on..

pandemi demişken... açıkladılar mı hangi hastalara nasıl tedavi uyguladıklarını?.. hayır.. gizli o gizli.. çok gizli.. çok çok çok ama çok süper gizli bir korona testi var.. o testte nasıl pozitif çıktığını açıklamadıkları insanlar yürüyerek hastaneye gidiyor.. hastanede hala açıklamadıkları tedaviyle iki gün içinde yoğun bakımlık oluyorlar ve ölüveriyorlar..

(bkz: #1164431)

ama soru sorarsan kötü oluyorsun.. hasbel kader tıp fakültesi diploması almış, verdiği ilacın yan etkisini bile bilmeyen zırcahil tipler kibirle kaçıyor sorulardan. sözde iyilik meleği bunlar ama en basit sorulara bile cevap vermeyi zul görüyorlar. verecek cevapları yok çünkü.. bu iş efendilerin planladığı gibi sonuçlanmazsa birilerinin okka altına gideceğini hissetmeye başladılar.. 9000 ölü.. çoğu hastaneye girdiğinde öksürmüyordu bile.. bakalım nereye varacak bu iş..

abd seçimleri kilit gibi görünüyor.. pedofil dede seçilirse veya kaos çıkarsa fazla uzatmazlar, eve kilitlemeler başlar diye tahmin ediyorum. satanist efendilerini üzmezler.. artık 30 gün karantina 40 gün karantina.. insanları delirtene kadar. turuncu bey seçilirse belki milyonda bir şansımız olabilir..

depreme dönelim.. bu yıkılan binanın eski hali

https://foto.sondakika.com/haber/2020/10/30/depremin-siddetini-gozler-onune-seren-tablo-7-13703262_8412_m.jpg

"ben ilk depremde çökerim abi" diye bas bas bağıran bir mimari ucube.. çok büyük ihtimalle de zemin katın kolonları dükkanlar ferah olsun diye kesilmiştir..

maşke takmadın diye 900 lira ceza yiyorsun.. 8 metre zıplayan bir virüs palavrası uydurdular.. maske takmayınca cinayet şeetmiş oluyormuşsun ondan.. peki 6 küsur şiddete toza dönen bu binanın müteahhidi 900 lira ceza yiyecek mi? hayır tabi ki...

şova prim verdiğiniz sürece şov alırsınız güzel dostlar..
meekma
yoğun bakımlar dolmuştu halbuki?

iki ihtimal var

1) depremzedeler gelince yoğun bakımdaki hastaları çöpe attılar
2) yalan söylüyorlar

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol