11 kasım 2020 açık alanlarda sigara içilmesinin yasaklanması

meekma
koronyo tedbirleri çerçevesinde herkes birer kere götten verecek..

yakında o da olur..

bi virüs palavrasına iyice kuzey kore olduk çünkü..


neyse balkona çıkıp alkışlayın. özgürlükleriniz böyle sessiz sedasız elinizden alınmasın.. biraz gürültü çıksın.
redleader
aslında yıllardır kendimi suçlu hissederek yaptığım bir şeydi; sokakta sigara içmeyen birisini çok zorladığına eminim dumanın.

ama işte gel gör ki bunu "kirinivirkte maske tikmiyilirrr" diye yapınca çok absürt kaçıyor. neden mi? çünkü bu meselenin ilk başlarında "sigara içenler daha hafif atlatıyor / yakalanmıyorlar" diye bir iddia ortaya atılmıştı. sonra bu iddiayı çürütemediler. (bir teoriyi çürütmek-çürütememek nedir şurada yazdım: (bkz: bilimsel yöntem) )

şimdiki bulgular ne mi diyor? bir şey demiyor valla. DSÖ denen kolpacı sürüsü "yani sigara içenler daha fazla elini yüzüne götürüyor, ondan daha çok bulaşabilir gibi geliyor bize" ve "yani bunların ciğerleri yorgun, covid de ciğere saldırıyor, herhalde daha kötü atlatırlar sanıyoruz" diyor.

bir de. bir yasağın keyfi olduğunu nasıl anlarsınız biliyor musunuz? yasanın kapsadığı alan ne kadar muallak bırakılmışsa, o yasa o kadar keyfidir. "Yarından itibaren tüm illerde vatandaşların yoğun olduğu cadde ve sokak, durak gibi alanlarda sigara içme yasağı getirilecek".

yani nerede sigara içilmeyecekmiş? nereden zabıta geçiyorsa kıps kıps.

maskeyi de çenenizin altına indirmeyin sigara içerken. şöyle yapın.edit: imla filan :(
samanyolu
kesinlikle daha önce olması gereken bir tedbirdi. Maskeler çıkarıldığı için ve zaten başlı başına sigara koronayı daha tehlikeli hale getirdiği için sıkıntılı bir durumdu. Çok iyi oldu.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol