kedi maması

yaş yani konserve mamalar genelde ek besin olarak verilmelidir. zira sürekli tüketimde kedi alışkın değilse yeterince sindirilemez ve ishal yapar kedide. ayrıca diş sağlığı açısından düzenli olarak kuru mama yemeleri önemlidir hayvancıklarımızın. tartar sorunları olmaz. ki bu bir kedi için sanılandan daha büyük bir sorundur.
yaş, whiskas tarzı olanlar abur cuburdur. kedinin yaşı cinsi ve başka birtakım özelliklerine göre maması seçilmelidir, özellikle yaş faktörü önemlidir.

kokusu sabahın köründe size kahvaltı hazırlamaktan önce kedilerin kutularını dolduran annenin elindeki kutudan geldiğinde pek bir iştah açıcı olabiliyor. tadı da fena değil, açsanız. veya ben iyi değilim.
hills markası kediler için sağlıklı olanıdır.fiyatıda buna göre tuzludur.veterinerlerde mevcuttur.
yolda izde sokakta kıyıda köşede gördüğüm her türlü hayvana bir şeyler vermeye, yaralı olanlara elimden geldiğince florance nightingale hizmeti sunmaya çalışan ben, insan evlatlarının aç gezdiği şu dünya denen gezegenin üzerinde bazı şanslı hayvanlara sıcak bir yuva sunup bize onlarla birlikte yaşama şansı verdikleri ve sevgilerini bizimle paylaştıkları için teşekkür ederken, sanırım açlık içinde kuru midelerle gezmektense organik olmayan besinlerle beslenmeyi tercih ederler diye düşünmekteyim.

kaldı ki kendi yediğimiz ve çocuklarımıza yedirdiğimiz doymuş yağ içeren gıdaların kendi ömrümüzü kısalttığı gerçeğinden yola çıkarak beraberce süreceğimiz kısa ömürlerimizde tek amacımız mutlu ve huzurlu olmak/ölmek.
10 kg'lık alındığında çok daha ekonomiktir. özellikle royal canin, pro plan, n&d gibi nispeten daha pahalı markalar kullananlar kesinlikle yüksek gramajlı olanları tercih etmeli. ancak 10 kg'lık mamalar neredeyse 1 sene tüketildiği için dikkat edin bazı kurnaz satıcılar indirim adı altında son kullanma tarihine 2-3 ay kalan mamaları satıyorlar. dışarıdan alıyorsanız son kullanma tarihine mutlaka bakın. internetten alacaksanız da satıcısına mutlaka bu bilgiyi sorun. güvenilir satıcı hakkında benim önerim https://www.petihtiyac.com/kuru-kedi-mamalari-1