jennifer haller

16 mart 2020 tarihinde amerika'da covid-19 aşısı enjekte edilen ilk cesur insan.

bugun verdiği röpörtajda kendini harika hissettiğini, sadece aşının yapıldığı yerde ilk zamanlar ufak bir omuz ağrısı hissettiğini, başka bir yan etkisini hissetmediğini belirtti. belki de insanlığın kurtulmasındaki ilk ve en büyük pay kendisine ait olacak.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/ilk-koronavirus-asisi-olan-jennifer-haller-asinin-etkilerini-paylasti-41596216
gücün şakşakçısı haysiyetsiz medya orospularının yazdığı tek virgülü ciddiye almam da maksat sözlüğümüze entiri olsun gönüllere neşe dolsun. biz de oynayalım bu koronko tiyatrosunu..

amırika'da ilk korona virüs ölümü 29 Şubat 2020'de olmuş..

https://www.nytimes.com/article/coronavirus-timeline.html

cenifır bacı da gitmiş şak diye 15 gün sonra deneysel aşıyı vurdurmuş.. kesin öyledir.

hacı siz ne ara geliştirdiniz aşıyı da insana vurulur hale getirdiniz demiyorum tabi.. başından sonuna manipülasyon, yalan, palavra dolu bu koronko rezilliğine bu kadar da bulaşmak istemem.. sadece şunu söyleyeyim medya denen makineye bu kadar inanırsanız başınız dertten kurtulmaz.

aşı hazır güzel dostlar.. hazır olmayan sizsiniz. sizi psikolojik olarak hazırlamaya çalışıyorlar. ama iş uzadıkça insanlar daha da çok sorgulamaya başlıyor bu yalanları.. yanisi adım atmaya karar verdiklerinde pek de hazır olmayacaksınız. öyle olunca ne olacak? aşı mecburi olacak.. önce aşı yaptırmayan işe giremez, otobüse binemez goygoyları. o da yetmeyince hapis... o da yetmeyince ölüm.. şaka gibi geliyor di mi.. hı hı şaka zaten..
gerçekten cesur, ve asla ama asla yalnız olmayan insan.

ian haydon, jennifer ile aynı teste girmiş. onda en yüksek dozu denemişler hatta; vücudu tepki verdiği için hastaneye gitmesi gerekmiş.
neal browning keza aynı deneyin bir parçası.

bu insanlarla röportajlar yapılmış, merak eden olursa tercüme eder koyarım. bir kaç cümle koyacağım çeşitli röportajlardan derlediğim.

ian: "kızarkadaşım ve ailemle konuştum. pandemi çoktan seattle'ı mahvediyordu. benim 1923'te ispanyol gribinden ölen bir büyük dedem var. ben bilimadamlarına çözüm üretecekleri konusunda güveniyorum. deneylere inanıyorum. bir biyoloji öğretmenim zamanında eğer başlamadan sonuçları biliyorsan bilim yapmıyorsun demişti. bilinmezlikle barıştım. bütün formları imzaladım."

bu abimiz "benim pandemiden ölen dedem var" bile demiş yahu, kovid aşısı kamu spotu gibi açıklama olmuş.

"ikinci faz 600 kişi, üçüncüsü ise 30000 kişi ile bu ay başlıyor (3 temmuz 2020)"

neal'ın röportajındaki haber kısmı: 45 kişilik test grubundan 8 kişide savaşan antikorlar üretildi; ki bu değer ilerideki covid 19 vakalarına karşı biraz koruma sağlayabileceğini düşündürüyor.

neil: "aslında, moderna şirketinden kimseyle temasım olmadı. kaiser'de çalışanlara sorduğumda, onların da karanlıkta olduğunu ve hiç bir şeyin söylenmediğini öğrendim.
şu an bildiklerimi bilerek, gene olsa gene yaparım diyorum. şirket çok yeni bir şirket, 10 yıllık, ve daha önce piyasa çıkmış herhangi bir ürünleri yok. daha önce mRNA teknolojisini kullanmışlar ve Zika için devam ediyorlar. ama bu aşı daha önce hayvanlarda bile denenmemişti, biz hem ilk insan hem de hayvan deneyiydik."

röportajlardan hiç birinde bu insanların hastalık kapıp kapmadığını göremedim. aynı şekilde, bu ismini bildiklerimiz antikor üretmiş mi onu da bilemiyoruz, kapalı deney olduğu için.

10 yıllık ve hiç bir ürünü olmayan bir şirketin, 45 kişilik hayvan kobay grubu olmak gerçekten büyük cesaret.
insanların %18'inde antikor üretmiş bir aşıyı "iyi bu" diye devam ettirmek de öyle.
kimseden bilgi alamadığın, şirket çalışanının bile "valla bize de bişi söylemiyolar" dediği bir ortamda 2 doz bir şey zerk ettirmek hele deli cesareti, helal olsun.

bunları söyleme sebebim ne çare arama çabalarını küçümsemek, ne de "bu gerçek değil" gibi iddialarda bulunmak. bir sorum var sadece;
aşının yapıldığı 16 mart döneminde abd'de vaka sayısı 4600 civarı. siz bu yukarıda bilgilerini verdiğim şirketin ilk 45 kobayından biri olur muydunuz?

dünyanın anasını ağlatan kötü bir grup var. bize musallat ettikleri bu boktan durumdan kurtulmak için gene aynı adamlara güvenemeyiz.