güner sönmez

meekma
maskeci doktorlarımızdan...

maske takmanın hiçbir zararı yokmuş bu doktorumuza göre çünkü tivitırda öyle görmüş abisi


aşşşşşırı bilimsel bir doktor demek ki..

resmin büyük halini şuraya atayım .. bunun üzerine konuşalım. nasıl cahil insanlar doktor moktor oluyor siz de görün, asıl tehlikeyi fark edin yani..

https://pbs.twimg.com/media/EbZ_i96VcAIxcV7?format=jpgatılan foto op klasik bir propaganda çalışması.. diş macunu, margarin reklamlarında filan insanlar deli sikmiş gibi süper sevindiriktir ya.. o hesap.. o reklamlardaki çekimleri aynen burnumuza dayamışlar. mutluluklar gülümsemeler..

neyse en azından bu sefer çinli propaganda aktörlerini kullanmamışlar.. akıllanıyorlar demek ki..

öyleydi di mi? sürekli çin menşeli korku propagandası videoları filan gelirdi.. çin'de sokak ortasında bayılan koronyalılar, zenciye dönen çinli doktorlar, çinli adam hapşuruk testi yapıyor filan.. milyon tane adam hasta oldu çin dışında ama biz ne hikmetse göremedik bu ayılana gazoz bayılana limon videolarını, zenci olan türk hastaları filan..

çinli aktörleri kullanmayacaklar artık belli. bu salak propaganda zırvalıklarıyla koronyo siksiğinin altında tüm dünyayı çin tipi demokrasiye geçirme hevesi olduğunu epey bir insanın gördüğünü farketmişler ki, bu sefer batılı tipli bir konu mankeni kullanmışlar. bir de haç taktırmışlar mankenimize bu işe şüpheyle bakan kesimleri de tavlayabilsinler..

bunları takır takır bir bakışta yazabiliyorum çünkü bu işleri pompalayan adamları çözmesi çok kolay dostlar.. bunların çoğu pedofil. kafaları düşük devirde çalışıyor..

bu arada çin tipi demokrasi derken lafın gelişi söylüyorum.. çin'de demokrasi filan yok elbete.. çin ileri mafyokrasiyle yönetilen bir ülke.. çin'de demokrasi olduğunu perinçekçi ruh hastalarından başka düşünen bir güruh var mıdır bilemiyorum..

her neyse.. konuya dönelim.. iddiaya göre fotoğraflarda bir doktorumuz var..

manken doktorumuz çok mutlu çok neşeli.. maske takıyor .. o kadar mutlu ki sürekli gülüyor... margarin reklamı ...

elinde bir medline oximeter cihazı tutuyor.. parmaktan kandaki oksijeni ölçen bir cihaz..

tabi soluduğun havadaki oksijen oranı başka bir şey, kalbinizin az da olsa alınan oksijeni her yere dağıtabilmek için anormal çalışmak zorunda kalması başka bir şey.. ama bunlar bilimsel şeyler.. maskeci doktorumuzun bunu çözebilmesi mümkün değil, çünkü bu koronyo siksiği bilimsel bir şey değil..

ölçüm ne kadar süre sonra yapılmış? o da yok.. olsa şaşardım.

resimde pek net seçilmiyor ama SpO2 diye bir yazı var, altında da okunan değer yazıyor.. SPo2 Oksijen satürasyonunu gösteriyor..

çok mutlu bayan doktorumuzun ağzında itaatölçer yokken Spo2 değeri 98 çıkıyor..

propaganda mankeni bağyanımıza maske takıyorlar hiçbir değişiklik yok...oooo sübeeeer!

hayır lan olur mu.. dikkatli bak.. alttaki iki resimde Spo2 99'a çıkmış... itaatölçer 1 puan artırmış oksijen satürasyonunu.. maske resmen havadan okşizen üretmiş!

teessüf ediyorum bizim maskeci doktora.. insan şu rakamlara bakıp maske zararsız der mi lan.. diyeceksin ki maske çok şifalıdır.. ekstra oksijen getiriyür filan..

dalga geçiyorum tabi.. ciddiye alınacak bir kişilik göremiyorum.

dört işlem matematik bilmeyen profesörlere alışmıştım ama hangi sayı büyük hangi sayı küçük bilmeyen doktor bana bile yuh dedirtti.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol