24 ocak 2020 elazığ depremi

Saat 20.56 da meydana gelen, 6.8 şiddetindeki deprem. Yetkililerin açıklamalarına göre şu ana kadar 4 kişinin yaşamını yitirdiği söyleniyor. Deprem pek çok ilde hissedildi, özellikle Malatya da hasarlı binalar var. Bölgede hava sıcaklığı 0 derece civarında seyrediyormuş.

İlerleyen saatlerde durum daha bir netlik kazanacak, Rabbim depremden etkilenen herkesin yardımcısı olsun.
Şu ana kadar en büyüğü 5.4 olan 25 artçı sarsıntı kaydedilmiş. Bölgede hava sıcaklığı - 3 derece ve ne yazık ki - 7 dereceye kadar varacağı tahmin ediliyor

Gaz sebepli bir de yangın çıkmış bölgede.
Can kaybı sayısı ne yazık ki 6 ya çıktı, 225 yaralı hastanelere taşınmış, 2 sinin durumu ağırmış.

Yetkililer hasarlı evlere kesinlikle girilmemesi konusunda uyarılar yapıyor. Artçı sarsıntıların büyüklüğü 6.2 lere kadar varabilir uyarısında bulunuyorlar.
Can kaybı sayısı her geçen saat ne yazık ki güncelleniyor. Son bilgilere göre Elazığ da 6 kişi, Malatya da 6 kişi, toplamda 12 kişi yaşamını yitirdi.
Can kaybı sayısı artık saatler değil dakikalar geçtikçe güncelleniyor. Son bilgiler 14 can kaybı olduğu yönünde. Elazığ da 8 Malatya da 6 can kaybı var.
Turkcell ve Vodafone bölgede ki abonelerine sınırsız dakika ve internet tanımladı. Yunanistan Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nu arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu ve yardım için hazır olduklarını belirtti.
Kandilli fay hattının 40 km lik bölümünün kırıldığını düşündüklerini açıkladı. Deprem merkezde 7 şiddetinde hissedildiğini açıklandı.
son güncelleme: su ana kadar depremde yasamini yitiren kisi sayisi 21 e ulasti. yarali sayisi 1030. depremden sonra 97 artçı sarsıntı meydana geldi.