confessions
  1. toplam entry 116306
  2. takipçi 66
  3. puan 281619

donald trump

bu yasima kadar icmedigim alkol markasi kalmadi, bu adamin kafasini hicbir kosulda yakalayamadim ama arastirmalarim devam ediyor.

adam sabah uyaniyor, geciyor oval ofisine ilk isi tweet atmak oluyor ve attigi tweet muhakkak turkiye ile alakali. ya onlar benim dostum diyor, ya turkiye ye agir yaptirimlar yolda diyor.

sabah geciyor, ogle yemegini yiyor sarisin tonton, geciyor pc nin basina, yine verip veristiriyor, 5 cayinda da yine bizi amerika'nin muttefigi ve dostu ilan ediyor.

tabi bu arada dolar dansoze donuyor, bir asagi bir yukari kivriliyor.

aslinda bu kadar kirilgan bir ekonomimiz olmasaydi bu adamin yazdiklari zerre umurumuzda olmazdi da, hukumet sagolsun ekonomiyi oyle bir hale getirdi ki karga gak dese peynire zam gelip dolar yukseliyor. bakalim sonumuz nerelere varacak.

10 ekim 2019 istanbul depremi

Yaklaşık 3/4 dakika önce gerçekleşen deprem. Kısa sürdü ama sağlam salladı. 4 ün üzerinde olduğunu düşünüyorum.

Edit ;afad açıklamasına göre merkez üssü Yalova açıkları ve 3.8 büyüklüğünde.

Yeni edit;afad açıklamasını 4.0 olarak güncelledi, kandilli 4.1 olarak açıkladı.

barış pınarı harekatı

Harekatın ilk 24 saatinde teröristlerce Suriye den Urfa ve Nusaybin e atılan roketler ve havan mermileri sonucunda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, 70 kişi ise yaralandı.

Cumhurbaşkanım Erdoğan ın açıklamasına göre 109 terörist ilk 24 saatte öldürüldü.

barış pınarı harekatı

dün itibarı ile başlayan, özgür suriye ordusu ile birlikte icra edilen, suriye topraklarındaki pkk / işid noktalarını yok ederek güvenli bir bölge oluşturulması planlanan, türk silahlı kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen harekat.

elbette tum avrupa ulkeleri ve abd tarafindan karsi cikilmakta bu harekata.

allah ordumuzu muaffak eylesin.

nazca çizgileri

1939 senesinde bir arkeologun peru'nun nazca düzlüklerinde havdan yaptigi gozlem sonucunda kesfedilen dev cizimler. bu cizgiler hakkinda pek cok teori ortaya atilsa da henuz kimse sırrını bilmiyor. son teoriye gore nazca yerlilerinin yagmur dualari esnasinda tanrilari hos tutmak amacli cizdikleri dev kus figurleri oldugu yolunda.

1 ekim 2019 elektrik zammı

bugunden itibaren gecerli olacak olan %14,90 oranindaki zam. 1 temmuz tarihinde de %15 oraninda zam yapilmisti.

o beştepedeki sarayin masraflari cogaldi zaar. bir sekilde cikartilmasi gerekiyor elbet. koruma ordusuna da 1000 kisi ve 100 arac falan daha alindiysa artik.

ben hala cozemedim bu ulke nasil daha iflas etmedi. nasil para varmis guzelim ulkemde ya, yoneticiler hala bitiremediler o paralari.
0 /