terragenesis

Dün denk geldiğim mobil oyun. Kurak gezegenleri yaşanabilir hale getirme simulasyonu. Son derece keyifli gidiyor şimdilik, ayrıca çok zaman ayırmaya da gerek yok. Oyunda değilken de gelişmeler devam ediyor, bu hali ile doğal olarak çok zaman gerektirmiyor. Keyifli zaman geçirmek için son derece ideal. İos ve Android için sürümleri mevcut.
Şimdiden keyifli oyunlar.
Cidden çok keyifli bir simulasyon. Kızıl gezegen mars'ın yüzeyinde su ve yeşillik oluşturmak harika. Durmadan gezegene yörüngeden bakıp eserimle gurur duyuyorum. Bir nevi tanrı hissiyatı veriyor insana. Oysa evimde musluk bozulsa yapacak adam değilim, kalkıp kurak bir gezegeni insanların yaşayacağı hale getiriyorum. Ben tanrı gibi hissetmeyeyim de kim hissetsin.
Marsı yemyeşil bir hale getirdim sonra ilgilenmeyi unuttum. Gezegende oksijen dipleri görmüş, yaşayan canlı bitki falan hak getire, Mars eski kızıllığına kavuşmuş. Pöh.
Oynayacak olan kişilere net önerim, kesinlikle öncelik yazan bölümlere aldırmayın. Oksijeni azalt, yok basıncı düşür, bunlara kanmayın. İstatistiksel verilerde bulunan oksijen, basınç, su ve sıcaklık ortalarda ve dengede olsun yeter. Gezegende bir sürü hub kurun populasyon artsın. Populasyon arttıkça mali sıkıntınız da kalmayacaktır. Populasyon artana kadar tabiki madenlere mecbur yöneleceksiniz. Yerleşim birimlerini de deniz seviyesinden mümkün olan en yukarı yere kurun, siz uyurken su basmasın.
8 milyar insan yasar oldu mars'ta, %100 zafer de elde ettim ama venüs'ün kilidi hala acilmadigi gibi gezegen "yasanabilir" modda, cennet moduna hala gecmedi ve hakkinda google'da cok da fazla bir bilgi yok. kaldik oyle gunlerdir.