sünnet

erkeklige atilan ilk adim.birde ne alakasi varsa kadinlarla cinsiyet sorunlari hakkinda laf yarisina giren erkeklerin,kadinlarin "cocuk dogurmak kolay mi saniyorsunuz" tepkisine "bizde sunnet oluyoruz var mi otesi" seklinde karsilik verme durumu vardirki dogum yapmak ile sunnet olmak nasil kiyaslanir anlayabilmis degilim.
dinin bir zorunluluk olarak dayatılmasının örneklerinden biri.. ufacık bir çocuğun ebeveynlerinin/toplumun inançları yüzünden maruz bırakıldığı eylem.. bir müsade edin çocuk bir büyüsün bakalım o da müslümanlığı seçecek mi, sünnet olmayı isteyecek mi?
1.erkeklerde cinsel gücü artırmak penis kabuğunun bir kısmının,kadınlarda ise azaltmak için klitoris derisin kesilerek alınmsı olarak ilkel toplumlardan beri uygulanan eylemin adı.
2.islam peygamberinin yaptığı eylemlerin müslümanlarca yapılmsı.
birisi de yolda görülen herkese selam vermektir. denemeyenler için şiddetle tavsiye ederim, moralinizin en bozuk olduğu anda çıkın ve selam verin. geri döndüğünüzde yüzünüzde istemesenizde bir gülümseme, tabiri caizse tamamen beleşe pozitif enerjiyle dolmuş olarak bulacaksınız kendinizi. tabi önce toplumsal komplekslerin bastırdığı korkudan kurtulmak gerek.
aslen peygamberimizin yaptığı işler, söylediği sözler ve başkaları yaptığında onayladığı, tavsiye ettiği davranışlar.
erkeklerin cinsel uzvunda yapılan küçük bir operasyon da aynı ismi almakta. isminden anlaşılacağı gibi bunu yapmak sünnet. aynı sünnet yahudilerde de var.
sünnet esnasında kesilen o deri parçası zaten ölüdür ve 2-3 yaşından sonra penisten ayrılır. penis ile bu ölü deri arasında bakteri birikmesinden kaynaklı enfeksiyon tehlikesi doğar. enfeksiyon idrar ve ilerki yaşlarda cinsel ilişkide ağrılara neden olacağı gibi, ilişkiye girdiğiniz kişinin de enfeksiyon riskini artıracaktır.
sünnet öyle birşey olmuşki allah tarafından emredilen şeylerin önüne geçmiş gibi duruyor...

sünnetliler üniversiteye girer çünkü o allahın emri değil peygamber efendimizin uygulanmasini tavsiye ettiği şeydir...

yani çıkan denklemden sünnet önemlidir allahın emrinden yani farzdan gibi absürt bişey...
erkek çocuklarının çığlık çığlığa kaçtığı ya da sünnetçiyle pazarlık içine girdiği olay.
0 /