playerunknown's battlegrounds

Warior64 adlı twitter kullanıcısı, amazon'un listeleme seçeneklerinde oyunun playstation 4 sürümünü bulmuş. Çıkış tarihi olarakta 8 aralık yazılmış. Bu sızıntının ardından amazon sayfayı kaldırmış. Bir başka kaynağa göre çoğu analist, bu yılın sonlarına doğru playstation 4 sürümünün geleceğini tahmin ediyor.

Yapımcı bluhole, resmi açıklama yapmadı ancak bu kadar sızıntının ortaya çıkması artık ps4 sürümünü kesinleştirdi diyebiliriz.
Resmi duyuru geldi. Tahmin edildiği gibi aralık ayında playstation 4 için çıkıyor. Ön sipariş bonusları nathan drake kostümü ve the last of us - ellie çantası.

24 gün daha dişimizi sıkacağız.https://forums.playbattlegrounds.com/topic/313775-pubg-playstation-4e-geliyor/
bildiğim kadari ile artik pc'de de oynanabilen oyun. bu gece indirip deneyeceğim zaman bulabilirsem. performansini merak ediyorum esasen. bakalim kasma falan olacak mi.
7.1 güncellemesiyle konsol sürümüne botlar eklenecekmiş. Ayrıca 6.sezonda kaldırılan vikendi haritası da yenilenmiş haliyle tekrar geri dönüyor. Tahmin edersiniz ki bu güncellemeyle yeni sezon başlıyor.

Botların eklenmesi iyi oldu çünkü ps4 tarafında oyun bulamıyordunuz. Xbox oyuncularıyla beraber cross play oynamak zorundaydınız. Şu an iki konsol arasında hem oyunun verdiği performans, hem de mouse klavye takılma kolaylığı bakımından ciddi farklar var. Bu avantajın büyük çoğunluğu da Xbox oyuncularına aitti. Artık botların eklenmesiyle, ps4 oyuncuları kendi aralarında maç yapabilecektir ( umarım )

Cidden oyunun maç bulma sistemi baya kötü. Ben hatırlamıyorum, hiç bir oyunda zorunlu olarak cross play seçtiğimizi... pubg gayet bilinen bir oyun olmasına karşın, ps4 tarafında niçin böyle bir maç sistemi yapmış anlamak zor...

Güncelleme yarın, saat 8.00 ile 12.00 arasında yayınlanacak.