korona manyaklıkları

koronya işi başladığından beri güleyim mi ağlayayım mı bilemediğim tuhaf hareketler, bir takım şeyler filan.

sarılma aparatı.. müge anlı stayla


bu kadar korkuyorsan sarılma ablacım mecbur değilsin.

bilemiyorum ben dostlar.. sanki gerçeklik boyut değiştirmiş gibi geliyor.. bu komikti salakçaydı ne zaman normal oldu.
Bence bu konuda, intihara kalkışan vatandaşa 500 tl vermeye ikna edip, intihardan vazgeçirdikten sonra sosyal mesafe şeysine uymadığı için 3.000 tl ceza kesilmesi başa oynar.
65 yaş üstü bir emeklinin torununun atm den maaşını çekmesinden 2 saat sonra; emeklinin telefonuna +65 yaş sokağa çıkma ihlali yüzünden üc bin küsür liralık para cezasının gelmesi...
iş yerleri mutlaka kapalı tutulmalı insanlar evlerinde kalmalı.. ama protestolara katılıyorsanız sorun yok...halk sağlığını çook şeeden uzmanlar olarak diyoruz ki floyd protestolarına katılabilirsiniz. govik bulaşmaz, risk misk yok. ama "yeter artık iş yerimi açmak istiyorum çocuğuma ekmek almaya param kalmadı" prostestolarına katılamazsınız.. orada risk var...


hani akılsız insanlar der ya "gosgoca profösörller yalan mı söylicek" diye.

yalan söylemek mi .. amına bile koyarlar.

(bkz:medikal totaliter rejim)
virüs maskesi diye götünü yırtıp ondan sonra ağzından çıkan pis maskeyi sokağa atmak.korona siksiğinin tüm insanlığa diz çöktürmek için pazarlanan pis bir yalan olduğunu hala anlayamamış bu gerizekalı salaklar yüzünden nefes alma özgürlüğümüz bile elimizden alınıyor..

yakında insanlar havasızlıktan düşüp ölmeye başladığı zaman bunun adını da ikinci dalga koyacaklar, bu salaklar onu da yiyecek..

allah şifa versin diyecem ama ben bugüne kadar salaklık hastalığından kurtulan birini görmedim. salak geliyorlar salak gidiyorlar.. zararı bize oluyor..

Bir kaç ay öncesinde günde 60 70 tane vefat eden insan vardı. Son bir kaç haftadır 14, 15, 16, 17 aralığında gidiyor.

Belki tedavi imkanları arttığı için pozitif vakaların kurtulma şansı yükseliyor olabilir ama bu kadar kıyamet gibi geçen karantina sürecinden sonra birden bire normalleşme diye kararlar almak bana saçma geldi.

+ Virüsün aşısı bulunmuş mu ?
- yok
+ 15 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanmış mı ?
- yok
+ sosyal mesafeyi şeyi takıldı mı ?
- yok

Bu durumda virüs etkisinin azaltmasını açıklayacak tek bir şey var. Bizim korona tatile çıktı. O yüzden vakalarda düşüş var. Biliyorum komik değil ama en mantıklı açıklama bu.

Bence bu da korona manyaklıklarına girer. Sen o kadar dünyayı etkisi altına almışken birden bire tatile gidiyorsun. Olacak iş mi ?

direkt korona tarafından yapılan şahsi manyaklık.
bilimsel bir rakam verirken neden birim kullanılması gerektiğini bilmeyen adamlara toplum sağlığını emanet etmek de bunlardan biri olabilir.

korku pornosuna bak şimdi.. siz arka planda karayip korsanları müziği çalın. maksat millete heyecan yaptırmak.

"İstanbul'da 1 kişi 16 kişiye bulaştırıyor"

yandaş link.
https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/04/04/istanbulda-1-kisi16-kisiye-bulastiriyor

"Sağlık Bakanı Koca dün 69 kişinin Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirtti. Virüsün Çin ve DSÖ'nün açıkladığı rakamlardan çok daha hızlı bulaştığını belirten Koca “İstanbul'da 1 kişi 16 kişiye bulaştırıyor” dedi"

aboovvv ... 16 kişiye.. ver karayip korsanları müzüğünü.. sesi 16'ya getir..

babacım 16 kişiye bulaştırıyor da ne zaman bulaştırıyor? ne kadar zamanda bulaştırıyor bu eleman 16 kişiye? 1 yılda mı, 1 ayda mı, 1 günde mi, 1 dakikada mı?????

yok... bu bilgi yok.. link orada dilerseniz tıklar kendiniz bakarsınız.

en basit bilimsel disiplinden yoksun adamlara yetki verirsen o toplumda sağlık mağlık kalmaz.


neden kalmaz gözümüzle görelim.

"Koronavirüs sürecinde 900 bin ailenin elektriği kesildi Koronavirüs salgını süresince 900 bin hanenin borcundan dolayı elektriği kesildiği, 118 bin hanenin ise borçlarından ötürü icralık olduğu öğrenildi."

https://www.kocaelidenge.com/gundem/koronavirus-surecinde-900-bin-ailenin-elektrigi-kesildi-h26703.html

15 Mayıs haberi bu .. bugün durum nedir allah bilir.

Elektrik kesintisi "bozuk gıda" demektir..

bu 900 bin aile buzbolabına bir şeyler koyabiliyorsa bu gıdalar 24 saat içinde bozulacaktır. çürümüş gıdaları yiyince daha mı sağlıklı olacak insanlar?

Buzdolabına bir şeyler koymak diyorum ama o bile olmuyor çünkü arabasında tek başınayken maske takan zırcahil ibişlerimiz ve "hayat eve sığar" zırvalığını pazarlayan haysiyetsiz ünlülerimiz yüzünden ekonomi de sikildi. insanlar çocuklarına ekmek alamaz hale geldi..

bu manyaklık süreci böyle devam eder de bir de sular kesilmeye başlarsa nolcak? gene televizyonda "ellerinizi yıkayın" reklamı mı dönecek? ellerinizi yıkayın diyorlar.. sanki ellerimizi yıkamayı bilmiyorduk amk..

taammı canlarım, anladınız di mi, karanlıkta oturuyorsunuz, musluktan akan tısss sesiyle ellerinizi yirmi saniye ovuşturuyorsunuz, çocuklarınıza hayali meyvelerden bol bol yediriyorsunuz, güneş görmüyorsunuz, maskeyi de böyle ağız burun iyice kapatıyorsunuz nefes bile alamıyorsunuz ve işte size sağlık...

seni yenicez koronyo.. çünkü hayat fahriye evcenin evine sığar..
hobi olarak sokağa çıkma yasaklarına geçilmesi. (bkz:27-28 haziran 81 ilde sokağa çıkma yasağı)

adamlar kendileri bile söylemiş neden yapıldığını: "(...) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla;"

bakalım saygıdeğer bilim kurulumuz ne demiş? "(...) Bulaştırıcılığımız 1'in altına inmiş vaziyette. Böyle bir ortamda bulaş riskinin çok az olduğunu hatta olmadığını söyleyebiliriz. Sınava girenlerin yaşını düşündüğümüzde böyle bir kaybın olmasını beklemiyoruz."

korona bahane, keyfi yasaklar şahane.

sokağa çıkma yasağı haberi: https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-icislerinden-sokaga-cikma-yasagi-ve-yks-aciklamasi-41551146
bilim kurulu üyesi ateş kara'nın açıklaması: https://tr.sputniknews.com/turkiye/202006231042304153-bilim-kurulu-uyesi-prof-dr-ates-karadan-yks-aciklamasi/

ateş kara kim mi? buyrun: ateş kara