karakomik filmler

Cem yılmaz'ın iki bölüme ayrılmış filmimsi şeyi.

Netflix'e gelince izledim. Kaçamak adlı bölümü hoşuma gitmese de, iki arada bölümü güzeldi.

Ayrıca cem yılmaz, dram rollerinde yine başarılıydı. Tıpkı Pek yakında ve hokkabaz filmlerinde olduğu gibi...

Lakin genel bakacak olursak, cem yılmaz standartlarında bir film olmadığını düşünüyorum. Ali baba ve yedi cüceler'den bir iki tık üstte diyelim.
bu filmlerde arog, her şey çok güzel olacak tatları aramak manasız. adam aynı amaçla yapmıyor ki artık filmlerini. saygınlığını elde etmeye ve kendini kurtarmaya çalışan 2000'ler cem yılmaz'ı ile kendini gerçekleştirme çabasında olan 2020'ler hatta 2010'lar cem yılmaz'ı arasında dağlar kadar fark var.
ben ilk filmi ikincisine göre daha çok sevdim. 2arada filmi adından da anlaşılabileceği gibi baş karakterimiz olan ayzek'in yaşamındaki bir noktadan itibaren yolunun çatallaşmasını ve bu çatallaşmada kötü olan tarafı seçtiği zaman yaşanacakları görüyoruz. burada ayzek gücü tattıkça kötüleşmeye başlıyor ve güç sarhoşluğu ile çalıştığı ve aynı zamanda 6 yıldır ev olarak kullandığı vapuru yavaş yavaş ele geçiriyor, önünde engel teşkil eden, yoluna taş koyan kim varsa kovulmasına sebep oluyor. filmde film noir (kara film) sahneleri görmek de mümkün; karanlık havada çakan şimşeğin kötü karakterin arkasında gölge çıkartması, ki bu filmin sonunlarına doğru ayzek olmuştur. benim tek beğenmediğim yanı sondaki kapışma sahnesi oldu. fazla uzatılan bu sahne gerçekten izlerken beni sıktı.
ikinci filmi umarım bir gün burada inceleme fırsatı bulurum. ama onun için de kısaca bir şey yazayım. yer yer komik ama zorlama senaryolu bir film olmuş.
netflix e düştüğü gün izledim ve zaman kayıbı olduğunu gördüğüm 2li film serisi. gerçekten beklediğimden çok ama çok kötü ve sıkıcı bir film çıktı. iyi ki sinemada izlemeye gitmemişim.
cem yılmaz'ın yeni bir şeyler denediği film serisi. tabii bir gora, arog, her şey güzel olacak tadı bulamıyorsunuz.