black mirror

5.sezon 2. bölümünü yeni izledim. beklediğimi aldım mı, evet.

ancak şunu kabul edelim, bu dizi artık ilk iki sezonda bildiğimiz kara ayna değil. popüler oldukça bazı şeylerin değişime uğraması da şaşırtıcı değil. eski izleyicilerin bunu bilerek yeni sezona başlaması tavsiye edilir.

hazer amani

Az öne youtube'da denk geldiğim adam. Şehir şehir dolaşıp yemek yenilebilecek o şehrin bilindik ve lezzetli mekanlarını tanıtıyor. Diğer youtuberlar gibi çok uzatmıyor ve işini ciddiyetle yapıyor. Bir hayli beğendim, öneririm.

alkollü araba kullanmak

Her ne sebeple olursa olsun asla yapılmaması gereken bir şey. Kimsenin başına bir şey gelmese dahi yakalanırsan hakkında dava açılır ve benim gibi 5 ay 25 gün hapis cezası aliverirsin. 5 sene boyunca da o aldığın ceza sabit kalır ve kasten işlediğin herhangi bir suçta laap diye karşına çıkar, bir de o cezayı çekersin.

çekmeköy karakolu

Çok ilginç biliyorum ama sanki tüm polislerini sınavla ve seçerek almışlar oraya. Garip bir şekilde hepsi kibar hepsi vatandaşa nasıl davranılacağını, nasıl davranılması gerektiğini bilen polisler. Hepsine selam olsun.

yakalama kararı

Hakkınızda bir sebepten ötürü açılan bir davaya gitmediğimiz takdirde ifadenizin alınabilmesi için mahkeme tarafından çıkarılan karar.
Hakkımızda böyle bir karar varsa ilk girdiğiniz polis uygulamasında gbt'nize bakılır ve polis tarafından alıkonulursunuz. Akabinde saat geç değilse aynı gün, saat geç ise ertesi gün nöbetçi mahkemeye çıkartılırsınız. Yüksek ihtimalle ağır bir suçtan aranmıyorsanız iradeniz alınır ve serbest bırakılırsınız.

16 haziran 2019 imamoğlu ve yıldırım canlı yayını

lütfi kırdar kongre merkezinde saat 21.00 de her kanalın isteklerine göre yayınlayabileceği bir tartışma programı yayınlanacak. taraflardan biri chp istanbul büyükşehir belediye başkan adayı(aslında seçilmiş başkan) ekrem imamoğlu, diğeri ise akp istanbul büyükşehir belediye başkan adayı binali yıldırım.

programın moderatörü her iki tarafin da onaylaması sonucunda ismail küçükkaya oldu. aslinda ilk teklif uğur dündar'a gitmişti ancak dündar teklifi kabul etmedi.

muhtemelen bugune kadar en cok izlenmis tartisma programi olacak. pazar gunu ekranlarin basinda olmak lazim.

terragenesis

8 milyar insan yasar oldu mars'ta, %100 zafer de elde ettim ama venüs'ün kilidi hala acilmadigi gibi gezegen "yasanabilir" modda, cennet moduna hala gecmedi ve hakkinda google'da cok da fazla bir bilgi yok. kaldik oyle gunlerdir.