petek temizliği

Amatör ruhla yapılınca en büyük hazzın alındığı işlemdir. Sadece birazcık çabayla petrol bulmuş teksaslı gibi siyaha boyanabilirsiniz.

Benim gibi amatör ruhla bu işlemi yapacak arkadaşlara tavsiyelerim;
1- Petek vanasını kapatmayın. Basınç iyice artsın. (patlama için gerekli)
2- Neyle uğraştığınızı merak eden kedilerinizin etrafınızda toplanmasına fırsat verin.
3- Patlama sonrası temizlik işlemlerinin uzun ve ızdıraplı olması için gece saatlerini tercih edin.
4- Petekleri temizlemek için kombiyi kapatmamız gerekiyor ya? Benim yaptığım gibi soğuk bir geceyi seçin.
5- Salonun bütün beyaz perdelerini ve o tertemiz tülleri arkanızda toplayın. (sizi aşan siyah suyun kirletebilmesi için)
6- Suyu tahliye edeceğiniz (patlatacağımız nokta) vayanı hızlıca açın.
7- boom!!!

Tebrikler. Artık ortamda kedi, insan, beyaz perde, tül, kiralık ev duvarı ve kendiniz dahil herşeyi siyaha boyadınız. Geçen her saniye de soğuyan evi ve gece gece çıldırmış ev ahalisinin verdiği hazzı ancak yaşayanlar bilir. Kendini kamçılatan insanlar olduğunu okumuştum ama herhalde bunun kadar keyif alamam.

aslı bekiroğlu

kendi düşen ağlamaz

sene olmuş 2020 hala internetin, akıllı telefonun bilmem nenin güvenli olduğunu zanneden salaklar var demek ki.

cep telefonu yakında olduğu sürece hiçbir şeyiniz mahrem değildir. bu embesiller bir de üstüne kendileri çekip kaydediyor, sevgililerine atıyor, klaud'a mlaud'a bilmem neye yüklüyor. aboovvvv! bu ne saflıktır.

o resimlerin hiçbirisi silinimiyor.. en istemediğiniz gün ortaya çıkabilecek şekilde tutuluyor. "feysbuk'un bilmem neresinde bir option var. onu seçince dinlemiyormuş" diyen zırcahilleri üzerim.

bak bu google servermilyarlarca dolarlık yatırım sen saçma sapan bi tuşu klikledin diye atıl hale gelmiyor. reklam filan göndermiyorlar alt tarafı.. kayda aynen devam.

geçmiş olsun. ders alınması dileğiyle.

mindhunter

Böyle bir dizinin, nasıl netflix'in ellerinden çıktığını hâlâ çözebilmiş değilim.

Gay yok, lezbiyen yok, konu ve işleniş harikulade. İlginç gerçekten.

Konusu kısaca, fbı'da çalışan rehine arabulucu holden ford'un, suçlu psikolojisini inceleyerek, yeni bir davranış bilimi oluşturmasını anlatıyor. Yani anasını, bacısını kesip dereye atmış bir insanı, bu yola ve düşünceye sürükleyen nedir ? Kısacası konu böyle. Ama dışarıdan bakarak, bu dizide aksiyon yok, bolca konuşma vardır sıkılırım diye kesinlikle düşünmeyin. Ben daha önce, sadece konuşarak bu kadar gerilim veren bir dizi izlemedim.

İlk sezonu yeni bitirdim. İkinci sezona henüz geçmedim ama ilk sezona puanım 9/10.

Eğer netflix üyeliğiniz varsa, bu diziyi kaçırmayın derim. Gerçi yoksa da kaçırmayın.

tenet

17 temmuz 2020'de vizyona girecek olan film.

Batman üçlemesi, ınterstellar, ınception, dunkirk gibi efsaneleri kazandıran christopher nolan adlı yönetmenin de yeni filmdir.

Çok büyük heyecanka bekliyorum. Fragmana bakacak olursak, nolan yine yapmış yapacağını.

birds of prey

Rezalet kötüydü. Tamam bir beklentimin olmadığını önceden de söylemiştim ama bu kadarını da beklemedim.

Filmin, konusu diye bir şey yok. Harley quenn karakterinin yakın çekimde dövdüğü adamlar dışında da bişe yok. Yancılar da çok ilgi çekici değildi. Evde izlenecek bir şey asla değil. Sinemada arkadaşlarınızla meraktan bakabilirsiniz. Margot robbie'ye tekrar aşık olacağınız bir şey de yok. Bari bu olaydı be....

ersun yanal

Fenerin taş gibi kadrosuna ve oyununa, adeta neşter vurmak için uğraşan teknik direktör.

Şu kadarını söyliyeyim, bu sezon fenerbahçe kadrosunu oyuncular kendi arasında belirlese, teknik direktör saçmalığı falan olmasa, fener farkla liderdi.

Aynı şey trabzon için de geçerli. Bugün alınan
2-0 'lık galibiyet var ama sahada rezil ötesi bir takım oyunu vardı. Ülkemizde hocaların oyunu etkilediğine inanıyorum ama bunun büyük çoğunluğu olumsuz yönde.

galahad

yukarıdaki son 2 entry'de yazılmış düşüncelere ben de katılıyorum. kendisinin özellikle oyun, dizi ve film entryleri dikkatimi çekiyor. takipteyim. saygılar.

uyan türkiyem

tam bir gerizekalı turnusolü laf öbeğisi.

şehit olur uyan türkiyem, tren devrilir uyan türkiyem, maden patlar uyan türkiyem, insanlar topluca intihar eder uyan türkiyem..

bu salak lafı yazan tipler herhalde zannediyor ki "yeterince gaz verirsek" malum şahsın beslediği milyonlar titrer kendine gelir filan. bütçesinin dörtte birini sosyal yardım, çocuk parası zart zurt adı altında beleşe dağıtan bir ülkede..


uyanmıyo işte.. anla artık. demek ki başka şeyler düşünmek, klasik kalıpların dışına çıkmak lazım.

uyan kendini muhalif zanneden arkadaşım. bir de böyle deneyelim. belki de asıl uyuyan sensindir..

türk medyası

Uzayda Big Bang'den 5 kat büyük patlama saptanmış

https://www.gercekgundem.com/bilim-teknoloji/161228/uzayda-big-bangden-5-kat-buyuk-patlama-saptandi

abovv. biz bi kainatla baş edemiyoruz 5 tane daha geliyor...

alt metninde biraz düzeltir gibi yapmışlar ama sonra gene sıçmışlar.

gerçek gündem çomar medya değil. chp'den sesler korosu.. barış yarkadaş'ın sitesi. onlar da gazete duvar'dan almışlar haberi. gazete duvar amk! orası zaten apayrı bir sirk.

bu yani.. okumuş yazmış olanı da bu kadar.

sonra bu medyaya bakarak fikir sahibi oluyorsunuz, kaç şehit olduğunu, wuhan virüsünü filan öğreniyorsunuz. bilemiyorum dostlar.. güven bu kadar kolay verilecek bir şey olmamalı. zor güvenmeli insan. hayatın bana öğrettiği ders budur.

hazır yeri gelmişken size dört kelimelik de bir masal yazayım uzay, nasa, astronot, hubble...

neyse.. dua edin güzel dostlar. inanmıyorsanız bile temiz bir kalple isteyin. isteyin olur.

27 şubat 2020 idlip'te 33 askerimizin şehit olması

Dün akşam saatlerinde idlip'te bulunan askerlerimize karşı düzenlenen iki ayrı hava saldırısında resmi açıklamaya göre 33 askerimiz ne yazık ki şehit düşmüştür.

Hava savunma sistemi olmaksızın düşman bir ülkenin toprağına askerimizi yollayanlar bu vebalin altından nasıl kalkacaklar, ya da bu durum onların umurunda mi hepsi ayrı ayrı düşünülmeli. Daha da öncesinde düşünülmesi gereken şey benim askerimin orada neden bulunduğudur. Türk askeri neden Suriye topraklarında? Hiçbir hava savunma durumu olmaksızın benim askerim neden suriye topraklarına yollanıyor?

Bir şehit annesinin son derece anlamlı bir sözü var.

'sizin ocağınızda kavrulmadıkça şehit helvası her zaman size tatlı gelecektir. "

28 şubat 2020 sınır kapılarının açılması

Suriye de 33 şehit verdikten sonra alınan karar ile sınır kapıları mültecilerin Avrupa ülkelerine gitmeleri için açıldı. Binlerce mülteci Edirne de bulunan sınır kapılarından denetimsiz bir şekilde Yunanistan a yürümeye başladı.
Güzel bir haber ama diğer ülkeler bu mültecileri alacak mı içeri hiç sanmıyorum. Gidenlerin hepsi tıpış tıpış geri dönecek. Asıl mevzu biz geri dönenleri yeniden alacak mıyız?

Umarım bu hata yeniden yapılmaz.

26 şubat 2020 malatya depremi

Saat 02.00 sularında gerçekleşen merkez üssü pötürge olan 5.1 şiddetindeki deprem. Çevre illerde de hissedilen depremde Can yahut mal kaybı konusunda henüz bir açıklama gelmedi.

Ülke dansöze döndü, yerinde duramıyor yemin ederim.