aykut kocaman

aykut kocaman başarılı bir teknik direktördür. belki oynattığı futbol, sürekli hücum diyen taraftara hoş gelmez ama istatistiklere baktığımızda taraftarın hücum isteğini gayet de karşılar.
fakat futbolu bildiğini sanan birkaç taraftar grubu bu adamı harcamıştır. kulübün öz evladı, gerçek fenerbahçeli aykut kocaman 17/18 sezonunda takımı oturtmaya başlamış ve sistemini kurmuştur.
modern futbolda hücum diye bir algı olmamalıdır. futbol bütünüyle bir oyundur. hücumda defansta önemlidir. sadece hücum yaparak maç kazanılmaz. bir laf vardır "hücum maç kazandırır savunma şampiyon yapar" diye. anlamlı bir sözdür, tabi anlayana.

hayatındaki her saniyenin boka sarması

Haftalardır yaşadığım durum.
Çok sinirliyim, çok öfkeliyim, dünya üzerindeki kırılabilecek her şeyi kırsam bile geçmeyecek öfkem sanki.

Boka batmış vaziyetteyim. Henüz fiziken kimse algılayamasa da ruhen tam bir yıkıntıyım.
Başkalarının dertlerini dinlerken çoğu zaman zerre umursamıyorum. dinliyorum ama. Dinliyormuş gibi yapmayı henüz öğrenemedim, yakında onu da öğreneceğim.

Tatlı bağımlılığım tekrar başladı. Sabah, akşam, gece bulduğum her fırsatta deli gibi tatlı ya da abur cubur yiyorum. Henüz birkaç kilo aldım, ailem dışında kimse fark etmedi.

KiloYa takıntılı bir insan olarak nereye kadar böyle gideceğimi merak ediyorum.
Bazen yediklerimi kusuyorum.

Ahaha öğrencilerim, arkadaşlarım bilse şuraya yazdıklarımı zerre otoritem ve karizmam kalmaz.

Ailemle aram bok gibi. Onlara göre gayet iyiyiz ama bana göre dönüşü olmayan yollara savrulmamıza çeyrek kaldı.

Benden hoşlanan, aşık olduğunu söyleyen bütün erkeklerin itinayla ağzına sıçtım şu yaşıma kadar. İyi erkekler defalarca bana denk geldi, üzgünüm haklarını defalarca gasp ettiğim hanımlar.

Aşkta şansımın olmasını hiç istemedim, başarıda benim gözüm sadece. Bir insanın diğer insana ölümüne bağlı olması kadar zavallıca bir duygu olamaz. Sadece yaptıklarımızla var olabiliriz, hissettiklerimizle değil.

Prag'da yeni bir başlangıç yapmak benim için en iyisi olacak sanırım. Kimseyi tanımadığım bir şehirde her şeye yeni baştan başlamak fikri hiç cazibeli gelmese de risk alasım var.

1 ocak 2019 plastik poşetlerin paralı olması

devletin milleti sikme projelerinden biri. poşeti "plastik doğaya zararlıdır" hesabi 25 kurustan satacagina suyu kolayı ve bilimum plastikteki ürünü baska sekilde ambalajlattir, o zaman ben posete 25 kurus değil gikimi cikartmadan 1tl vereyim.

lan bu millet o naylon poşetlerin yirtiğini diker, yetinmez ütüler 1000 kere daha kullanir. adam 10 kurus ucuza ekmek alacam diye sabah 5 de halk ekmek kuyruguna giriyor, sen bu millete 25 kurusa poset satabilir misin?

1 ocak 2019 plastik poşetlerin paralı olması

Madem poşet doğaya zararlı, niye gelip parayla satıyorsun ? Ne kadar düşünsen de şu olaydan bir tane mantıklı açıklama çıkmaz.

Hadi tamam yine parayla satılsın. Ama götünüz yiyorsa ücretle satılan poşetlerden elde edilen gelirin bir kısmıyla ihtiyacı olan insanlar doyurulsun. Sokakta insanlar kalmasın. Madem bu kadar doğayı, geleceğimizi düşünüyorsunuz eğitime yatırım yapın, o çocuklar da doğaya zarar vermenin kötü bir şey olduğunu bilerek büyür.

Ama bunları dert eden mi var. Onlar da haklı.

2019

Kavga ederek girdiğim sene. Arkadaş, olayla alakam yok, sırf arkadaşın sevgili muhabbeti yüzünden kavga ettik. Sonuç sıfır. Kız da gitti, biz de yediğimiz dayakla kaldık.

1 ocak 2019 plastik poşetlerin paralı olması

amaç hasıl olursa... amaç "doğa" diye düşünen arkadaşlarımız varsa buradan sonrasını okumasın lütfen... mangırdan bahsediyorum doğadan değil elbette..

amaç hasıl olursa ambalaj vergisi gelir.. aldığın her ambalajlı ürün için çevre koruma vergisi.. pet şişe için örneğin .. aldığın her suda 25 krş... çünkü biz istedik bu pet şişeleri di mi? 1980'li yılların ortalarında her şey cam şişedeyken gösteri yürüyüşleri filan yaptık, her boku pet şişeye koyun diye...

aldığın her suda +25 krş... diye başlar... itiraz edecek olan olursa .. doğa len amk!

hayırlısı bakalım. izleyelim.

6 ocak 2019 sigarada maktu verginin sıfırlanması

zamanindan sigara firmalari ile maliye bakanligi arasindan gerceklesen fiyat politikasi savasi sebebi ile sigaranin 7tl altinda satisini olanaksiz hale getirmek icin devlet sigara paketi basina 5,6tl lik maktu vergi koymustu. bu sebeple de sigara fiyatlari asla düşememişti.

hukumet bugun itibari ile maktu vergiyi sifirladi. bundan sonra firmalar isterlerse 3/4tl dahi sigara satip kazanc elde edebilecekler. ancak bu durum devlete milyarlarca liralik bir vegi kaybi da getirecek.

e peki neden boyle bir sey yapti hukumet?

cunku oy avciligi. unutma ki iki uc ay sonra yerel secimler var ve hukumet oy avciligina cikmis durumda. ellerinde ne var ne yok secim icin yatirim yapiyorlar. dusunsene asgari ucretin 2020tl ye cikisini? secim olmasaydi boyle sacma bir zam gorebilir miydi memur?

neyse, esasen bu indirimlere asla aldanmamak gerekli. secim sonrasinda ya birebir yahut daha fazla bir sekilde bu vergi illaki geri gelecektir.

battlefield 1

Dün itibariyle dlcleri yüzde yüz bitirmiş bulunmaktayım.

ın the name of tsar : Lmg ile 2 tane uçak düşürene kadar götümden ter aktı. Bir de nagant isimli bir tabancayı açmak için revolver ile 25 öldürüş yapmak lazım, silahım kullanımı biraz zor olduğu için zamanımı aldı.

Apocalyspe : 25 kişiyi yüzerken öldürmek baya uzun sürdü. Onun dışında tabiki kırık şişeyi kazanmak zorladı. Bölümün belli lokasyonlsarında bulduğumuz şişeler ile 5 düşman öldüreceğiz ve akabinde kırık şişe açılacak. Yani ölme eşşeğim ölme. Şişeyi bulup ölmek mi dersin, şişeye giderken ölmek mi her türlü varyasyonlarda öldüm. Sadece şu kırık şişe iflağımı kuruttu.

Turning tides ve they shall not of pass dlclerinde hiç zorlanmadım. İsteyene silah atarım.

the kite runner

Hâlid hüseynî'nin 2003'te yayınladığı romanıdır. Kitapta emir ve hasan isimli iki çocuğun dostluğu ve sonrasında gelişen olaylar emir'in ağzından anlatılmaktadır.

guernica

Picasso'nun ünlü kübik eseridir. 1937-75 seneleri aarasında yasaklanmış ve sonrasında kraliçe sofia müzesi'nde sergilenmiştir.

knowing

(bkz: kehanet)

nicolas cage'in başrol oynadığı ingiltere - a.b.d ortaklığıyla hazırlanan 2009 yapımı filmdir.

filmde bir ilköğretim okulunda yapılan zaman kapsülü isimli etkinlikte demir bir tüpün içine öğrencilerin çizdikleri resimler koyulacaktır ve 50 yıl sonra bu kapsül yeni öğrencilere dağıtılacaktır. öğrencilere resim dağıtılırken bizim ana karakterimizin oğluna sayılarla dolu bir kağıt gelir. bu sayıları karakterimiz kısa bir sürede çözmesine rağmen yapabileceği hiç bir şey yoktur.

high hopes

Bir rivayete göre introda çalmaya başlayan kilise çanının parçanın bitişine kadar çaldığı söylenen pink floyd şaheseri.