eski sevgilinin yeni sevgilisi

garip bir sifat tamlamasi butunudur. gorulene kadar merak unsuru ve sinir bozucudur, goruldukten sonra kafada ki soru isaretlerinin buyumesine ve hatta bir takim rekabet duygularinin dogmasina sebeptir. aslinda en guzeli durumu ve kisiyi oldugu gibi sifatiyla beraber kabul etmektir ama insan denen varlik icin bu zordur. "onu da benim kadar seviyor mu" sorusu ne kadar itilmek istense de yine de bir yerlerden cikar gelir. eski sevgilinin arkadas olarak hayatta tutuldugu zamanlarda kabullenilmesi mecburi kisidir. eski sevgili ile arkadas olarak sik gorusuluyorsa bu sikligin azalmasi, hatta oldukca seyrelmesi beklenmesi gereken ve anlayis gosterilmesi mecburi bir haldir. neticede hic bir yeni sevgili, eski sevgili(ler)den haz etmez. bu sebeple biraz kenara cekilmek, gerekiyorsa o hayattan cikmak gerekir. karisik bir durum oldugu kesindir yani bu eski sevgilinin yeni sevgilisinin ortaya cikisi.
eski sevgilinin yeni sevgilisi kisinin kendisiyle kiyaslamamasi gereken bir kisidir. icinden cikilmaz bir hal alir aksi takdirde.
dovulmemeli, sovulmemeli, hakkinda cok dusunulmemeli ve hatta bu kadar uzun bir yazi yazilmamalidir.
tanisma sonrasi yeni konuya gecerken ’’ ya iyi guzelde kardesim icin nasil aliyor terim sindi nalanin ustune ’’ diye lafa girilebilecek asik ve heycanli bunye.
eski sevgilinin yeni sevgilisi bireyin bizzat kendisi ise pek sorun cikmaz. gerci bir sureliginede olsa hangi sebebten oturu eski sevgili konumuna gecildigini kisinin kendi icerisinde sorgulamasinda fayda vardir, yapilan hatalar, bidaha yapilmamasi gereken hatalar vs. ha eski sevgilinin yeni sevgili hic tanimadigimiz bambaska bir kisilikse, tanimama surecine devam edilmeli, durduk yerde agzimizin tadinin kacmasinin ne bireyin kendisine ne eski sevgilisine nede eski sevgilinin yeni sevgilisine bir yarar saglamaz.evet.
ayrıldıktan kısa süre sonra bu olayla karşılaşılıyorsa, hayatta tadabileceğiniz en büyük acılardandır. delicesine sevdiğiniz, birlikte iken en çok değer verdiğiniz birey konumuna gelen insanın size verdiği değeri gösterir.bu kadar adidir işte hayat...
aslında sonsuza kadar sizi unutmayacağını düşündüğünüz kişinin sizi aslında nekadar kolay unuttuğunu gösteren durumdur içinizden sonuç ne olursa olsun yeni sevgiliyi gebertme isteği doğar içinizde ama yapamazsınız ve en derin acılarınıza gark olursunuz özellikle eski sevgiliniz size bakarak bak senden daha iyisini buldum sense bir daha bana yaklaşamayacaksın bakışıyla bakmasıyla adamı intihara bile sürükleyecek durumun başlangıcıdır.
bir dişi için eski sevgilinin yeni sevgilisi hiç değişmeyen özelliklere sahiptir.
-"kesin motor"dur.
-"ıyyhh çok çirkin"dir.
-"ıyyh çok çirkin" denemiyecek bir dişiyse,kesin "kozmetik güzeli"dir.
-"hareketlere bak çok itici"dir.
-"nerden bulmuş bunu"dur.
-"yolarım ben bunu ama!!"dır.
bir de eski sevgilinin karısı vardır ki eski sevgilinin yeni sevgilisi olmasından da öte miktarda merak, kıskançlık ve nefret duyulur bu kişiye. aradan ne kadar zaman geçerse geçsin, ayrılma sebebi ne olursa olsun hemen hemen kimse bu durumu olgunlukla karşılayamaz. haber duyulduğu anda yürek burkuntusundan sinir krizine kadar uzanan bir yelpazede tepki verilir. çok az kişi "önemli olan onun mutluluğu" deyip, onun için iyi şeyler dileyebilir. kısacası bana ne bana ne beni al onu alma duygusu baskındır çoğu zaman. yani olay bir ego meselesidir. adam hala single olsa belki yüzüne bakılmayacaktır ama evlenince kıymetli olmuştur nedense.
duruma göre gülünesi veya üzülesi durumdur.
eski sevgiliye bir dönem deliler gibi aşık olunduysa,bu acı durumun verdiği nefretle yeni sevgiliye macoluk edalarıyla yaklaşılıp ’’bu kızın değerini bil yoksa sikerler’’ gibi bir cümle kurmak ister bünye...tabi bu içinde duyduğun ezikliğin dışa vurumudur.

diğer durum ise eski sevgiliyi tek gecelik mutlu etmişseniz veya ciddi bir ilişki söz konusu değilse,yeni sevgilinin yanına gidilip ’’yatakta çok iyidir’’ gibi bir cümle kurulabilir.

bu iki durumda yeni sevgilinin dumur olmasına sebep olur.

(bkz:eski sevgilinin yeni sevgilisini alternatif dumur etme yolları)