bayram tatili

pek cok sene oldugu gibi bu sene de 9 gundur.

millet acliktan perisan, issizlik almis basini yurumus, milyonlarca insanda memleketine gidecek dahi para yok ama bayram tatili 9 gun. sonra ekonomi neden çok kırılgan.

cok basit. cunku calisan yok.

armored warfare

Hiç bir oyuna ön yargıyla başlamam ama denediğim 1 saat kadarıyla konsol grafik ve efekt kalitesini pek yeterli bulamadım. Muadilleri world of tanks ve war thunder ile aralarında farklar var. İkisinden de biraz almış gibi görünüyor.

Gerçi tank oyunlarını türkçe oynamaya alışkındım. Bu oyun yine ilk 1 saatte biraz zorluk çıkartmadı değil. İşin içinde crytek olmasına rağmen türkçe desteği olmaması kötü olmuş.

Her şeye rağmen devam edicem. Tam anlamıyla fikir sahibi olmak için 10-15 saat denemek şart.

armored warfare

Benim anlamadığım pvp yapabilmek için neden en az tier 5 tank sahibi olmamız gerekiyor ?

İyi bari sadece pvp değil, pve modlara da önem vermişler diyecektim. Meğerse pvp modlarına girene kadar sürüsüyle pve oynatıyorlar. Boşu boşuna grind yapıyorsunuz. Yahu ikisi de olsun, ona lafım yok ama sadece kapışmak isteyenler için şöyle sıradan bir team deatmatch modu falan yapmak çok mu zor ???

Tama belki çok fazla tank tanıyıp öyle pvp giriyoruz ama baya zaman istiyor. Ya parayı basıp pve olayına girme diyorlar, ya da seve seve yapacaksın.

Bunların dışında çok fazla şikayetim yok. Grafik ve efektler iyi olacağına oyunda bug olmasın daha iyi.

terragenesis

Marsı yemyeşil bir hale getirdim sonra ilgilenmeyi unuttum. Gezegende oksijen dipleri görmüş, yaşayan canlı bitki falan hak getire, Mars eski kızıllığına kavuşmuş. Pöh.

terragenesis

Oynayacak olan kişilere net önerim, kesinlikle öncelik yazan bölümlere aldırmayın. Oksijeni azalt, yok basıncı düşür, bunlara kanmayın. İstatistiksel verilerde bulunan oksijen, basınç, su ve sıcaklık ortalarda ve dengede olsun yeter. Gezegende bir sürü hub kurun populasyon artsın. Populasyon arttıkça mali sıkıntınız da kalmayacaktır. Populasyon artana kadar tabiki madenlere mecbur yöneleceksiniz. Yerleşim birimlerini de deniz seviyesinden mümkün olan en yukarı yere kurun, siz uyurken su basmasın.

black mirror

5.sezon 2. bölümünü yeni izledim. beklediğimi aldım mı, evet.

ancak şunu kabul edelim, bu dizi artık ilk iki sezonda bildiğimiz kara ayna değil. popüler oldukça bazı şeylerin değişime uğraması da şaşırtıcı değil. eski izleyicilerin bunu bilerek yeni sezona başlaması tavsiye edilir.

hazer amani

Az öne youtube'da denk geldiğim adam. Şehir şehir dolaşıp yemek yenilebilecek o şehrin bilindik ve lezzetli mekanlarını tanıtıyor. Diğer youtuberlar gibi çok uzatmıyor ve işini ciddiyetle yapıyor. Bir hayli beğendim, öneririm.

alkollü araba kullanmak

Her ne sebeple olursa olsun asla yapılmaması gereken bir şey. Kimsenin başına bir şey gelmese dahi yakalanırsan hakkında dava açılır ve benim gibi 5 ay 25 gün hapis cezası aliverirsin. 5 sene boyunca da o aldığın ceza sabit kalır ve kasten işlediğin herhangi bir suçta laap diye karşına çıkar, bir de o cezayı çekersin.

çekmeköy karakolu

Çok ilginç biliyorum ama sanki tüm polislerini sınavla ve seçerek almışlar oraya. Garip bir şekilde hepsi kibar hepsi vatandaşa nasıl davranılacağını, nasıl davranılması gerektiğini bilen polisler. Hepsine selam olsun.

yakalama kararı

Hakkınızda bir sebepten ötürü açılan bir davaya gitmediğimiz takdirde ifadenizin alınabilmesi için mahkeme tarafından çıkarılan karar.
Hakkımızda böyle bir karar varsa ilk girdiğiniz polis uygulamasında gbt'nize bakılır ve polis tarafından alıkonulursunuz. Akabinde saat geç değilse aynı gün, saat geç ise ertesi gün nöbetçi mahkemeye çıkartılırsınız. Yüksek ihtimalle ağır bir suçtan aranmıyorsanız iradeniz alınır ve serbest bırakılırsınız.