black mirror

3 bolum yayinlanan, ardindan 2. sezonu da cekilen ingiliz dizisi. izleyip "ben begenmedim" diyen kimseyi duymadim i$itmedim. gece gece tesadufen kar$ima cikti, henuz benim de izlemi$ligim yok ancak imdb puaninin 8,6 olmasi ve 5472 ki$i tarafindan oylanmi$ olmasi bir ihtimal fikir verebilir izlemeyenlere. izledigim zaman daha fazla detaylandiririm nasil olsa.
ilk bolumunu izledim de, ingilizlerin hayal gucu ve dizi cekme konusunda ne kadar a$mi$ olduklarini yeniden anladim. sherlock holmes gibi muhte$em bir diziden sonra bir de boyle bir dizi ile kar$imiza cikmalari sınır tanimamazliklari konusunda insani hayran birakiyor.

bölüm 1

-----------------------------spoiler----------------------------:

ingiltere prensesi kacirilir ve kaciran ki$i prensesi serbest birakmasi kar$iliginda ingiltere ba$bakaninin canli yayinda bir domuzla seks yapmasini $art ko$ar. sonra da zaten olaylar olaylar.

-----------------------------spoiler----------------------------
cok iddiali soyluyorum, bu diziyi izlemeyen ben dizi izledim demesin, allah o dili kopartir o agzi yamultur o di$leri doker. emin ol sonun boyle olur. izle bunu, ne yap et izle bunu.

2x3 ne zaman yayinlanacak ona dair henuz bir bilgi yok.
bi’ oturuşta iki bölümünü birden izlediğim ve aynadaki görüntümde soluksuz kalıp izlemeye devam ettiğim arızalı dizi.
black mirror’ ın kalıp olarak farklı bir anlamı var mı bilmiyorum, ancak ne kadar karanlık yanı varsa günümüz insanın hafif bi’ miktar büyüterek(ama abartmadan) gözüne gözüne sokuyor.
adamlar çok acımasız.
uyarmadı demeyin.
daha önce duymadığım, sözlükte görüp ilk bölümünü izlediğim dizi. çok etkileyici ve düşündürücü..
bu diziyi hala duymayip izlemeyenlerin olu$u feci uzuyor beni. gazetelere tv ekranlarina reklamlar vermek istiyorum bu dizi ile alakali. hatta daha uc noktalara gidip ucaklarin kuyruklarina bezden afi$ler yaptirip istanbul semalarinda ucurmak istiyorum. sonrasinda da "bana ne lan elin ingilizinin dizisinden, once ac karnimi doyurayim ben!" diyip online bankaciliktan $ubeme girip hesabimdaki 97 liraya huzunlu gozlerle bakiyorum. yarin o da olmayacak mesela. onun derdini ya$iyorum icten ice.
inanmayacaksin biliyorum ama gozlerimle gordum.

mahalleden mevlude isimli bir kiz arkada$im vardi, israrla "$u black mirror’i izle bak cok begeneceksin" dememe ragmen izlemedi. aradan gunler gecti, mevlude’den ses seda yok. evine gittim ziyarete kapiyi annesi acti. mevlude hasta hatiyormu$. annesi cay koymaya gittigi zaman gizliden mevlude’nin odasinin onune gittim, kapiyi araladim. amacim belki ciplak falan gorurum diyeydi, gordum de ama umdugumdan daha farkli bir $ekildeydi. meger bu diziyi izle $eklindeki israrlarima ragmen izlemeyip carpilmi$ amk. neye niyet neye kismet diyip asildim 15 megapixellik telefonumun kamerasina $ak diye cektim fotografini sonra annesinin yaptigi cayi icip ortalardan kayboldum.

al sana o fotograf;

http://tinyurl.com/3nmtwac
hemen bilgilendireyim, 2x3 yayınlanmış.

http://www.dizi-mag.com/black-mirror-2-sezon-3-bolum-izle-the-waldo-moment-dizi.html

koş hadi.
süper dizi sözlükte görüyodum izleyim dedim pişman olmadım.ama keşke hepsini bir seferde izlemeseydim de sindire sindire düşüne düşüne izleseydim.
hayatımız black mirror olmuş.laptopın önünde kalkıyorum televizyon karşıma çıkıyor odama gidiyorum telefonum mutfağa gidiyorum buzdolabı her yer her taraf.yakın geleceğimizi çok net anlatıyor dizi.biraz ürkütücü ama hissetmeden şu anda bile yaşıyoruz
2.sezon 3.bölümü sonra izliycem diğer sezon çıkana kadar.
2x3 onceki bolumler kadar etkileyici degildi sanki. sabaha kar$i uykusuz uykusuz izleyince ben o $ekilde gormu$ de olabilirim elbet.
tanıdığım tanımadığım herkese tavsiye ediyorum.herkes çok beğeniyor.yeni bölüm isteyen büyük bir topluluk oluşturduk.neden yeni bölüm gelmiyor neden?keşke gelse izlesek.
white bear bölümünün üstüne hala düşünüyorum.ben insanların yaptıklarının cezasını aynı şekilde görmelerini isterdim ama bu bölümde gözüme çok korkunç geldi her gün aynı ceza biraz acımasız.ama caydırma yönünde daha etkili olduğu kesin.
karışık olarak izlemeye başladığım dizi.
1 sezon 3. bölümü ve 2. sezondan 1. ve 2. bölümü izledim.
çok iyi lan teknoloji bağımlılığına iyi pandik atılmıştır.
ilk bölümünü izlediğimde sanki film beni gece gece sömürdü, iflas ettim. çok gerçekçi olmasının payı büyük. böyle bir sıkıntı, böyle bir hüzün yok. ağlama yok ama içime at, fil, dinazor ne ararsan çökmüştü. sonra yanına yaklaşmadım.
bugün itibariyle 4.sezonu yayınlanmış dizi.

ilk bölüm USS Callister ile geri dönüyoruz...

ayrıca iamwaldo olayını çok ciddi reklam başarısı olarak görüyorum. malum sözlükte netflix üyeliğini iptal ettirenlerin sıraya girmesi güldürmüştür.
bence kötü bölümü olmayan ancak black mirror kalitesinin altında kalan zayıf bölümleri var. tabi benim gözümde zayıf veya kötü bölüm yok. bölümleri eleştirenler için kötü değilde zayıf tabiri kullanmasını daha uygun görüyorum.

her bölümün anlatmak istediği veya ön gördüğü mesajlar var. belki oyunculuğu, senaryo gidişatını beğenmezsin ama bölüm bittiğinde damağında tat bırakır. iyi kötü her bölüm bunu başarır.

4.sezonun çıkışıyla birlikte beklentisi tavan yapmış insanlar yerden yere vurmuş. gerçekten şaşırıyorum. bu dizi ilk sezonunda hafıza implantlarını anlatırken ağzı açık izleyenler 4.sezonda benzer bölümü görünce itin götüne sokmuş. adamların ne yapmasını bekliyorsunuz lan ? gelecek bu ve benzerinden ibaret. her saniyesi aksiyon ve sex arayan bölümlermi istiyorsunuz ? bu dizinin felsefesini anlamamış insanlar 6 bölümü arka arkaya izleyince bir bok anlamadan unutuyorlar tabi.

4.sezona başlayacaklara tavsiyem gereksiz beklentiye girmeyin. hatta yeni başlayacak insanlarda girmesin. kamu spotu gibi izleyin.

buradan sonra yazacaklarım s4 bölüm 1 ve s4 bölüm 5'i kapsıyor. spoiler olabilirde olmayabilirde.

4.sezon ilk bölümü uss callister
genel olarak yakın gelecekte sanal gerçeklik olayının geldiği noktayı anlatıyor. insanlar artık pc, konsol başında oynamak yerine gelişen teknoloji sayesinde birebir oyunun içine dahil oluyor. bu durum gözümüzü korkutmalımı ? bence evet. daha geçen yıl piyasaya çıkan oculus rift, htc vive ve ps vr gibi zımbırtılar sanal gerçekliğin ilk sağlam adımlarıydı. kim bilir bölümde gördüğümüz teknolojiye ne kadar yakınız..

genel olarak beğendiğim bölüm oldu. zaten beğenmemem için uğraşmaları lazım.

5. bölüm ise metalhead. tahmin ediyorum ki bu bölüm bir çok kişi tarafından beğenilmeyecek. sebebi neden detay yok ? veya çok üstün körü geçildi. bu iki noktada bende hak verebilirim. bölüm baştan sona kadar gerilim dozajından şaşmıyor. sanırım en çok nefesimi bırakmadan izlediğim black mirror bölümü olabilir. ancak bölümde bir çok yerde boşlukları siz doldurun mantığına gitmişler. bu olay sanki yarım kalmış hissi yarattı.
bölümde kontrolden çıkan yapay zeka robotlarının gücü ele aldığı gösteriliyor.

eksiklerine rağmen beğendiğim bölümdür.
(bkz:Black museum) bölümü ile dördüncü sezona istenilen noktayı koymuşlar. Hang the dj ile kafa kafaya yarışır bölüm olmuş. Yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.
0 /