4 haziran 2017 eskişehir göztepe maçı

tff 1. lig'den süper lig'e çıkacak olan son takımın belli olacağı final maçı.

dev maç antalya stadı'nda oynanmakta ve an itibari ile trtspor'dan yayınlanmakta.

maç başlayınca tribünlerde meşaleler yandı, sahaya yanıcı maddeler falan atıldı, maç daha başlar başlamaz durdu.

maçta böyle olayların olacağı maçtan önce akşam saatlerinde belliydi. bugün Antalya sokaklarında bir hareketlilik vardı; patlamalar, çatlamalar vardı. Hatta bir grup Antalyalı genç yanımdan geçerken içlerinden en apaçi olanı şunları söyledi:

"Göztepeliler gelmiş, dayak isteyen varsa atak babo?"


Türk futbolunun altkültürü.
sahaya madde atmanın ne oyuncuya faydası var nede taraftara. yani insan neden bunu yapma gereği duyuyor ?
Uzatma biraz daha uzasaydı 45+26 da Eskişehir taraftarları maçı bir kez daha durdurur daha sonra duran zamanı telafi etmek için oynanan zamanda ise 45+35 olur Göztepe taraftarı oyunu durdururdu en son 45+45 i bile görebilirdik bir tarihi fırsat kaçtı üzgünüm.
puhahaha... jandarma takviyesi istenen maç. az önce spiker söyledi. stadının bulunduğu caddenin başında 7/24 açık bir cafe var. ev arkadaşımla oraya gidip oturmaya karar verdik şimdi. mekanın dışına pusup maç sonrası olayları gözlemleyeceğiz. haberleri naklen ileteceğim.

düzeltme: ekleme: bu entryi girerken gol oldu zaten, olaylar gelişir.

düzeltme 2: ekleme: vay oğlum, olaya bak. ev arkadaşım (bkz:kafamguzel) da sözlüğe üye olmuş, haberim yok, bu entryimi okuduktan sonra onun da üye olduğunu anladım ben ona neredeyse 1,5 yıldır burada yazdığımı söyleyince o da bir şaşırdı. evde şaşkınlık.

düzeltme 3: yazım.
Stadın sis altında kaldığı maç. Gönül ne kadar süper ligde bir izmir takımı görmek istesede es-es süper lige daha yakın.
Sürekli yatan bir takım kırmızı siyah futbolcu barındıran maç. Hakeden kazansın ancak kendini yere atan karaktersizlere bu ligin ihtiyacı yok.
dün akşamki şampiyonlar ligi finalinden daha kaliteli maç. uzatmalara falan gidiyor baksana; efor, mücadele, emek, hırs, istek, savaş, çekişme... işte her şey o tırt süper lig için.
penaltılara uzadı.
uzatmaların sonunda yılmaz vural öyle ateşliydi ki kenarda, bıraksalar tarık'tan daha çok bindirirdi herhalde solda.
kaybeden taraf için büyük hayal kırıklığı olacak. koca sezonu kıçı kırık penaltı atışıyla kaybetmek çok kötü ...